ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Mart 2013 Perşembe 16:47

Ekonominin kalbi Uludağ’da atacak


Bursa Valiliği ile Capital ve Ekonomist dergileri iş birliğiyle düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde Türk ve dünya ekonomisinin geleceği tartışılacak.

Uludağ'daki Grand Yazıcı Otel'de 29-30 Mart tarihlerinde düzenlenecek zirvenin açılış resepsiyonu bugün akşam Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek. ‘Yeni Fırsat Penceresi’ ana temasıyla düzenlenecek zirvede Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek birer sunum yapacak.
Siyaset, ekonomi ve iş dünyasından çok sayıda konuşmacının katılacağı zirvede Türk ve dünya ekonomisinin geleceğine ilişkin stratejik konular masaya yatırılacak. Zirvenin ağırlıklı gündemi inovasyon ve Ar-Ge çalışmaları olacak.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanı sıra TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Muharrem Yılmaz, Coca-Cola Üst Yöneticisi (CEO) Muhtar Kent, ekonomist Nouriel Roubini ve işadamı Ali Ağaoğlu gibi çok sayıda tanınmış isimler oturumlara katılıp görüşlerini paylaşacak.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER