ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 23:50

Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Ne yaparlarsa yapsınlar bu ülke karışmayacak, ne yaparlarsa yapsınlar bu millet demokrasi ile yürüyecek" dedi.
Zeybekci, Denizli'de sahibi olduğu otomotiv bayisinde yeni model binek araç tanıtım kokteyline katıldı. Burada yaptığı konuşmada 10 yıl önce belediye başkanı seçilmesinden bu yana ilgilenmediği işlerini çalışanların yönettiğini anlatan Zeybekci, tüm iş dünyasının işlerinin açık olması, satışlarının iyi olmasını temenni ettiğini söyledi.
Bazı programlarını iptal ederek Beyağaç ilçesinde İl Genel Meclisi Üyesi Kudret Gürkaynak'ın kızı Nazife Gürkaynak ile Ertuğrul Şahan'ın düğün törenine katılan Zeybekçi daha sonra Denizli Belediyesi tarafından yaptırılan Sevindik Vadi Parkı'nın açılışına katıldı.
Belediye başkanlığı yaptığı dönemde büyük hayaller kurduklarını ve birer birer gerçekleştirdiklerini belirten Zeybekci, kendisine o dönemde "Fazla uçma Zeybekci çakılırsın" diyenlerin haksız çıktığını, çakılanın kendileri olduğunu ifade etti.
Başkanlığı döneminde yapılan hizmetler hakkında bilgi veren Zeybekci, şöyle devam etti:
"Biz hizmetlerimizi anlatıyoruz, birileri yalan, iftira, dolan, çelme, çamur... Birileri bu milletin ırzıyla namusuyla haysiyetiyle şerefiyle oynamayı kendine meslek edinmiş. Ben hep söyledim. Biz hizmet edeceğiz, onlar yalan söyleyecek. Biz hizmetlerimizi açacağız, onlar çamur atacaklar. Biz bu şehri 21. yüzyıla taşıyacağız, onlar 1960'a, 1940'a taşıyacaklar. Biz bu ülkeyi Gazi Mustafa Kemal'in gösterdiği o muasır medeniyetin daha ilerisine taşıyacağız, onlar çağın gerisine taşımaya çalışacaklar.
Birileri geçen hafta ağzındaki baklayı çıkardı. 'Bu ortamlarda seçime gidilmemesi lazım" dedi. Dayağı yiyeceğini anladı ya. 30 Mart'ta dersi alacağını anladı. Türkiye'yi kim karıştırıyor? Kendileri karıştırıyorlar, sonra şikayet ediyorlar. Hem arsızlık yapıyorlar hem bağırıyorlar hem mahallenin camlarını kırıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar bu ülke karışmayacak, ne yaparlarsa yapsınlar bu millet demokrasi ile yürüyecek. Biz de sadece hizmet edeceğiz. Allah onlara fırsat vermeyecek, bundan emin olun."
30 Mart'taki seçimlerin sadece bir yerel seçim olmadığını, "Milletin iradesine sahip çıkma seçimi" olduğunu kaydeden Zeybekci, demokrasiden umudun kesilmemesi gerektiğini, milletin iradesinden başka hiçbir iradeyi tanımayacaklarını, hukukun üstünlüğünden asla taviz vermeyeceklerini vurguladı.
Parkın açılış kurdelesini Bakan Zeybekci, Vali Abdülkadir Demir, Denizli Belediye Başkanı ve AK Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Zolan ile mahallede ikamet eden bir kız çocuğu kesti. Zeybekci daha sonra parkı dolaşarak, vatandaşlarla sohbet etti.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER