ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ocak 2014 Pazar 01:29

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Denizli'de:


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "At izinin it izine karıştığı bugünler bitecek, kardeşler yine kucaklaşacak ve yolumuza devam edeceğiz" dedi.
Denizli'nin Baklan ilçesinde belediye binası önünde halka hitap eden Zeybekci, siyasetin, millete hizmet ve rekabet etmek olduğunu söyledi.
Zeybekci, "Siyasi partilerin, millete hizmet etmek için projeleriyle birbirleriyle yarışması kadar doğal bir şey yoktur. Yeterki iftira atılmasın, yalan söylenmesin, bir diğerinin onuru ve haysiyetiyle oynayıcı hareketlerde bulunulmasın" ifadesini kullandı.
Gezi Parkı odaklı gelişmelerde olduğu gibi bugünlerde yaşanılanların da geçeceğini ifade eden Zeybekci, şöyle konuştu:
"Onlar, bu coğrafyada kanın gövdeyi götürmesini istediler. Bu, asla olmayacak. Bugünler geçti, başaramayacaklar. Çok afedersiniz, at izinin it izine karıştığı bugünler bitecek, kardeşler yine kucaklaşacak ve yolumuza devam edeceğiz. Türkiye, topladığı 100 liralık verginin 115 lirasını vergi ödüyordu. Devletin borçları, ülkenin tamamının değerinin yüzde 110 katıydı. Şimdi yüzde 35'e düştü, İnşallah çok daha iyi olacak. Biz burada olduğumuz sürece, Başbakanımız orada olduğu sürece başaramayacaklar. Bu günler de geçip gidecek. İnşallah biz, yine bir araya geleceğiz."
Zeybekci, daha sonra Baklan Kaymakamı Mustafa Türkcan ve Belediye Başkanı İsa Karaçolak'ı makamlarında ziyaret etti.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER