ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mart 2014 Cumartesi 17:17

Ekonomi Bakanı Zeybekci Aydın'da


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "17 Aralık'ta bu memlekette Gezi olaylarından sonra ikinci senaryo başladı. Bu ülke ileri gitsin, bu milletin başı dik olsun istemiyorlar" dedi.
Zeybekci, Denizli temaslarının ardından geçtiği Aydın'ın Nazilli ilçesinde Belediye Meydanı'nda vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye'nin, AK Parti hükümetleri döneminde büyük mesafe aldığını, bunu istemeyenlerin birbiri ardına engelleme girişimlerinde bulunduğunu söyledi.
Gezi Parkı olaylarının başarısız olmasının ardından 17 Aralık operasyonunun başlatıldığına işaret eden Zeybekci, şunları kaydetti:
"17 Aralık'ta bu memlekette Gezi olaylarından sonra ikinci senaryo başladı. Bu ülke ileri gitsin, bu milletin başı dik olsun istemiyorlar. Bu ülke ecdadın gösterdiği hedefe doğru gitsin istemiyorlar. Tabii bunun da maşaları var, buna alet olanlar var. Bu sözlerimiz bu ülkenin evlatlarına değil. Bu sözlerimiz, 'Ben Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşıyım' diyen, 'Ben bu milleti seviyorum' diyen, 'Bu ülkeyi seviyorum' diyen, 'Ben bu milletin milli iradesine saygı gösteriyoruma' diyen hiçbir Allah'ın kuluna değil. Bu sözlerimiz hainleredir, maşalaradır. Onlar tekrar devreye girdi."
- "Biliyorlar ki Tayyip Erdoğan'ı hallettik mi, iş tamamdır"
Türkiye'de operasyonlar yaparak hükümeti yıpratmaya çalışan çevrelerin hedefinde Başbakan'ın olduğunu ifade eden Zeybekci, şöyle devam etti:
"17 Aralık'ta, 'Halk Bankası, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Fatih Belediyesi, bazı sisayetçilerin çocukları, yakınları' dediler. Bütün bu bilinmezleri bir araya toplayarak, 'Bir çetedir bu' dediler. Utanmadan, arlanmadan bu milletin oylarıyla iktidar olmuş bir hükümetin başındaki Başbakan'a, 'O çetetin başıdır' deme cesaretini de gösterdiler, bu bir tezgahtır. Biliyorlar ki Tayyip Erdoğan'ı hallettik mi, iş tamamdır. Onun için direkt oraya doğru saldırıyorlar. Nasıl saldırdıklarını, sahtekarlık yaptıklarını, tezgah yaptıklarını görüyoruz. Allah ayaklarına dolaştırıyor, her şey ortaya çıkıyor, yalan, dolan, iftira, montaj..."
- "Her şeye de montaj demeye başladılar"
AK Parti mitinglerindeki kalabalığa aklı yetmeyenlerin 'montaj' demeye başladığını anlatan Bakan Zeybekci, "Her şeye de montaj demeye başladılar. 1 Mart günü Başbakanımız Denizli'ye geldi. İki saat geç kaldı, yağmur da vardı. Akşam saat 6'yı 10 geçe konuşmaya başladığında Denizli'de, Özay Gönlüm Meydanı'nda, emniyetin söylediği rakamı söylüyorum tam 52 bin tane montajcı vardı. Birileri inanmıyor ne yapayım. Onun için, '52 bin birden montajcı vardı' diyoruz. Aklı yetmiyor. Öyle bir kalabalık görmemiş ki hayatında" diye konuştu.
- "Türkiye Allah'a şükürler olsun yoluna devam ediyor"
Konuşmasının son bölümünde partisinin 2023 hedeflerine de değinen Zeybekci, "Milliyetçilik öyle lafla olmaz. Ecdadın ruhu öyle lafla peynir gemisi yürütmekle olmaz. Ecdadın at gezdirdiği coğrafyada sen de bayrak dalgalandırırsan o olur. Bayrak da güçlü devletle olur" şeklinde konuştu.
Türkiye'nin 2023 hedefinde sapma olmadığını vurgulayan Ekonomi Bakanı Zeybekci, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Türkiye Allah'a şükürler olsun yoluna devam ediyor, hedef 2023. Gazi Mustafa Kemal'in gösterdiği, 'muasır medeniyet' diye koyduğu, birilerinin bugüne kadar slogandan öteye geçiremediği, 'Atam izindeyiz' deyip de izinden gelemediği... Tatilden gelemediler biliyorunuz bir türlü. Ama bizim hükümetimiz döneminde ilk defa muasır medeniyet hedefi 2023 orta vadeli, uzun vadeli hedef olarak, Bakanlar Kurulu kararı olarak, Resmi Gazete'de yayımlanarak bir devlet belgesi, bir resmi belge haline geldi. Hedef 2023, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olmak. Avrupa'nın 3 büyük ekonomisinden birisi olmak. Milli geliri 25 bin doların üzerine çıkarmak."
Zeybekci, konuşmasının ardından AK Parti Nazilli Belediye Başkan adayı Mustafa Acar ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mustafa Savaş'ı vatandaşlara tanıttı, oy istedi.
İlçede esnaf ziyareti de gerçekleştiren Zeybekci daha sonra Didim'e hareket etti.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER