ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 12:12

EGSİAD, 21. yaşına yeni yönetim yeni vizyonla girdi


Eskişehir Girişimci Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (EGSİAD) 11. Dönem Yönetim Kurulu yapılan Genel Kurul Toplantısı’nda belirlendi. 3. dönemdir EGSİAD Başkanlığı görevini başarı ile devam ettiren Erdoğan Ercan, yeni dönemde adaylığını koymayarak başkanlık görevini Sami Türk’e devretti. Eskişehir’in en büyük derneklerinden biri olan EGSİAD’ın 11. Dönem Yönetim Kurulu, gerçekleştirilen genel kurulda belirlendi. Tek aday olan Sami Türk oy birliğiyle EGSİAD’ın 11. dönem Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Erdoğan Ercan, 6 yıldır 3 dönem boyunca yürütmekte olduğu EGSİAD başkanlığı görevi boyunca üye iş adamları, Eskişehir ve Türkiye adına birçok faydalı çalışmalarda bulunduklarını söyledi. "6 yıl önce devraldığımız derneğimizin üye sayısını bu gün 2 katı üyeyle yeni yönetimimize devrediyoruz.” diyen Ercan, başkanlığı süresince dernekte 2.kez başbakanı ve bir cumhurbaşkanı ağırladıklarını kaydetti. Ercan, şöyle dedi: “Bunun yanında Avrupa Birliği’nin en büyük ekonomi referandumu ödülüne sahip ‘Beyaz Altın Türkiye Girişimcilik Ödülleri Referandumu’nu 3 yıl üst üste gerçekleştirdik. Birçok bakan, bürokrat, iş adamı ve onlarca entelektüeli Eskişehir’de ağırladık. İş adamlarımızı dünyaya açma adına 5 kıtada 40 ülke ve yüzlerce şehre iş ve kültür gezileri düzenledik, birçok eğitim, konferans ve panel düzenledik.”

Artık daha faydalı işlerin yapılması adına yeni kanların bayrağı devralıp bu başarılı işleri devam ettirmeleri gerektiğinin altını çizen Ercan, “Yeni dönemde EGSİAD Başkanlığı adaylığımı koymadım. Bayrağı devralan, 3 dönemdir yönetimde beraber çalıştığımız yeni Başkanımız Sayın Sami Türk ve yeni yönetim kuruluna yapacakları işlerde başarılar diler saygılarımı sunarım.” diye konuştu.

Yeni Başkan Sami Türk, Erdoğan Ercan başkanlığındaki EGSİAD’ın büyük projelere imza atarak, zor bir dönemde çok iyi işler yaptığını vurguladı. Zirvede bayrağın kendilerine teslim edildiğinin altını çizen Türk, “Bundan sonraki dönemde yeni yönetimimizle bayrağı daha yükseklere taşımak için çok fazla çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz.” diye konuştu. Türk, şunları söyledi: "Bu yüzden şehrimiz ve ülkemiz adına yepyeni projelerle üyelerimizin vizyonunu daha da geliştirme ve onları dünyaya açma adına EGSİAD’ın 21. yılında yeni yönetimimizle dernek odaklı çalışma şeklini değiştirerek tamamen üye odaklı çalışmalar gerçekleştireceğiz. EGSİAD’ın yeni yönetimi şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun.”

Yapılan devir teslim töreni sonrası yeni Başkan Sami Türk, EGSİAD adına yaptığı başarılı çalışmalardan ötürü eski Başkan Erdoğan Ercan’a, plaket takdiminde bulundu.

    EGSİAD’ın yeni yönetimi şu şekilde: Başkan Sami Türk, başkan yardımcıları Mehmet Akman, Rıdvan Çakırgöz, Hakan Küpeli, yönetim kurulu üyeleri, Birol Dindar, Enes Şahin, Ercan Tezcan, Fatih, Fatih Keskin, Gökhan Çiçek, Mehmet Seçkiner, Menderes Kara, Recep Yahya Çolak, Senem Gül ve Sema Emeksiz.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER