ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2014 Salı 12:42

Egeli giyim sanayicileri e-ticarete hazırlanıyor

Egeli giyim sanayicileri e-ticarete hazırlanıyor

E-ticaret sektörünün önemli aktörü n11.com ile işbirliği yapan EGSD, üyelerine bilgilendirme toplantısı düzenledi.


Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD), son yıllarda giderek büyüyen e-ticaret sektörünün ekonomik faaliyetleri genişleteceği ve ticaret hacmini yükselteceği inancıyla bunun üyeleri arasında yaygınlaşması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede e-ticaret sektörünün önemli aktörü n11.com ile işbirliği yapan EGSD, üyelerine bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Ağırlıklı olarak konfeksiyon üreticilerinin katıldığı toplantıda, n11.com Ege Bölgesi Satış Yöneticisi Aykut Baskın sunulan avantajlar, e-ticaretin dünyada ve Türkiye’deki önemi hakkında bilgi verdi. Sanayicilerse bu alanda yaşadıkları deneyim ve karşılaştıkları sıkıntıları aktardı.

Tüzel kimliğe sahip bütün satıcıların n11.com’da kendine bir online mağaza oluşturabileceği, bunun için hiçbir bedel talep edilmediği, sitede satışa sunulacak ürünlerin, kurulan özel stüdyoda canlı mankenler üzerinde fotoğraf çekimlerinin de ücretsiz olduğu anlatıldı. Sitede satılan üründen komisyon alan n11.com, büyük bir online alışveriş merkezi olarak hizmet veriyor. Ayrıca toptan ve perakende satışlarda 15 gün içinde ödeme garantisi bulunuyor. Nisan 2013’te faaliyete geçen site, 2014 ilk çeyreğini yaklaşık 11 bin kayıtlı mağaza, 7 milyon kayıtlı ürün ve 1,5 milyon üyeyle tamamladı. İsteyen işletmelere, ücretsiz fotoğraf çekimi dışında eğitim ve teknik de destek veriyor.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER