ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 15:21

Dünyanın en rahat yeri anne ve baba kucağı

Dünyanın en rahat yeri anne ve baba kucağı


BRN Yatakları tarafından düzenlenen 'Dünyanın en rahat yeri' konulu fotoğraf yarışmasında yarışmacılar dünyanın en rahat yeri olarak anne ve baba kucağını gösterdi. Usta fotoğrafçılardan oluşan jüri, 566 kişinin bin 772 fotoğrafını değerlendirmeye alacak. Sonuçlar 20 Nisan’da açıklanacak. Dünyanın en rahat yerini belirlemeye çalışan katılımcıların, genellikle salaş ortamlar ve doğa ile sahil kenarlarında insanların mutluluğunu fotoğrafladıkları gözlemlendi. Gelen fotoğraflar arasında anne kucağı kadar baba kucağının olması, dikkati çekti.

Haftasonu Kayseri Serbest Bölge’de bulunan BRN Yatak Fabrikası'nda bir araya gelen Dr. Haluk Uygur başkanlığındaki Prof. Dr. Sabit Kalfagil, İzzet Keribar, İbrahim Zaman, Hamit Yalçın, Ercan Halıcı ve Mustafa İlter’den oluşan jüri, yurt geneli ve dünyanın çeşitli noktalarında gelen birbirinden güzel eserleri değerlendirmeye aldı. Prof. Dr. Sabit Kalfagil, Türkiye’de fotoğraf sanatına ilginin hayli fazla olmasının sevindirici olduğunu, bununla birlikte, Anadolu’dan dünyaya açılan BRN Yatakları'nın sanata destek veriyor olmasının da kendisini hayli mutlu ettiğini belirtti.

Jürinin bin 772 fotoğraf arasında belirlediği birinci 5 bin, ikinci 3 bin, üçüncü 2 bin, mansiyon ise 750 TL ödül alacak. TFSF onaylı yarışmada sonuçlar 20 Nisan’da açıklanacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER