ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 01:29

Dünya Ekonomik Forumu Yıllık Toplantısı


Davos'ta gerçekleştirilecek Dünya Ekonomik Forumu (World Economic Forum) 43. Yıllık Toplantısı'na Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu katılacak.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Davos'ta her sene düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu Yıllık Toplantısı'nın, devlet adamları, uluslararası iş ve finans çevrelerinin üst düzey yöneticileri, kanaat önderleri, akademisyenler, medya kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerini bir araya getiren, küresel, bölgesel ve tematik güncel konuların üst seviyeli katılımla serbest tartışma ortamında ele alındığı önemli bir uluslararası etkinlik olduğu belirtildi.

Bu yıl yapılacak toplantıya 100'ü aşkın ülkeden yaklaşık 2 bin 500 kişinin katılmasının beklendiğine değinilen açıklamada, 50 civarında devlet/hükümet başkanı ve çok sayıda bakanın Davos'ta bulunacağı, dünyanın önde gelen şirketlerinden bin 500 civarında üst düzey yöneticinin de toplantıya katılacağı bildirildi.

Açıklamada ayrıca 23-25 Ocak tarihlerinde İsviçre'de olacak Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun, toplantı çerçevesinde ikili temas ve görüşmelerde bulunmasının öngörüldüğü kaydedildi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER