ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Aralık 2012 Salı 13:46

DSİ kanalına 3 köprü inşa ediliyor

DSİ kanalına 3 köprü inşa ediliyor


Antalya’nın Kepez ilçesini batı-doğu yönünde ikiye bölen Devlet Su İşleri (DSİ) kanalının üzerine 3 köprü yapılacak. Mahalleleri birbirine bağlamak amacıyla inşa edilen ve 500 bin TL’ye mal olan köprüler 2013 yılında hizmete girecek.

Kepez Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, geçen yıl Varsak Köprüsü ile Şelale Mahallesi bölümü arasında 3 köprü inşa eden Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına devam ediyor. İhale yöntemiyle yapılan köprüler Ayanoğlu ile Habibler, Fevzi Çakmak ile Kuzeyyaka ve Santral ile Ünsal mahallelerini birbirine bağlayacak.

Ayanoğlu ile Habibler Mahallesi’ni birbirine bağlayan Selçuklular Caddesi’nde kanal nedeniyle yaşanan ulaşım problemi, 24 metre genişliğinde, geliş ve gidiş şeklindeki köprü çalışmasıyla çözülecek. Gaziler, Habibler ile Ayanoğlu mahalleleri arasında ulaşımı sağlayan köprü de genişletiliyor.

Fevzi Çakmak ve Kuzeyyaka mahallelerini birbirine bağlayan köprüdeki trafik yoğunluğu da yeni bir köprüyle ortadan kaldırılıyor. Bölgede bulunan Fen İşleri Müdürlüğü Şantiyesi’ndeki araçların ve iş makinelerinin kullanımı için mevcut köprünün yanına, 12 metre genişliğinde yenisi inşa ediliyor. Bir köprü çalışması da Santral ve Ünsal mahalleleri arasında gerçekleştiriliyor. İki mahalle, 24 metre genişliğinde iki yönlü kullanılabilecek bir köprü ile birbirine bağlanıyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER