ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 12:53

Domotex Halı Fuarı'na Türk çıkarması


Dünya'nın en büyük ihtisas fuarlarından Domotex Uluslararası Halı ve Yer Döşemeleri Fuarı, bu yıl 12-15 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek.

Geçtiğimiz yıl Domotex Fuarı'na Türkiye'den 151 firma katılırken bu yıl 10 farklı ürünle çoğunluğu Gaziantep ve İstanbul'da yerleşik olan toplam 129 firma katılacak. Katılımcı firma sayısıyla Türkiye yabancı ülkeler sıralamasında Hindistan ve Çin'in ardından bu yıl da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 3. sıradaki yerini koruyor. 4 gün süren Domotex fuarında bu yıl 60 ülkeden bin 400 katılımcı firma ürünlerini sergileyecek.

Domotex fuarı, her yıl yaklaşık 80'nin üzerinde ülkeden 40 bin civarında alanında uzman kişiler tarafından ziyaret ediliyor. Fuara ilgi duyan yüzde 70'i yabancı olan uzman ziyaretçiler, genellikle toptancılar, iç mimarlık firmaları, otel işletmeleri, mobilya ve ev tekstili firmalarından oluşuyor. Fuarda bu yıl Türkiye'nin Hereke'den Van'a kadar kültür ve sanatını temsil eden el işlemesi halı ve kilimleri, milli katılımı İstanbul Tekstil Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri'nin sağladığı hollerde sergilenecek.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER