ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Şubat 2014 Perşembe 19:19

Doğu Anadolu'daki 7. mağazasını Hakkari'ye açtı


Teknoloji mağazası Bimeks, çözüm sürecine katkıda bulunmak ve Kuzey Irak'taki potansiyeli değerlendirme adına Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki 7. mağazasını Hakkari'ye açtı.

Kayacan Caddesi'nde açılan Bimeks mağazasının önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, açılış nedeniyle indirimli satılan ürünlerden almak için yoğun çaba sarf etti. Sabahın erken saatlerinden itibaren mağaza önünde uzun kuyruk oluşturan vatandaşlara sıcak çorba ikram edildi. Açılışa; Hakkari Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu, Hakkari İl Müftüsü Faysal Geylani, Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş, İstanbul Hakkarililer Derneği Başkanı Şemsettin Demir, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

KENTE VE HALKA HAYIRLI OLSUN

Hakkari İl Müftüsü Faysal Geylani'nin okuduğu duaların ardından mağaza Hakkari Belediye Başkanı Bedirhanoğlu tarafından açıldı. Açılış sonrası da mağaza, adeta tıka basa doldu. Bimeks Genel Müdürü Arif Bayraktar, açılışa katılan Belediye Başkanı Bedirhanoğlu'na mağazayla ilgili bilgi verdi. Açılışta konuşan Belediye Başkanı Bedirhanoğlu, Bimeks gibi kendisini Türkiye'ye ve dünyaya kanıtlamış bir markanın Hakkari'de mağaza açmasında büyük mutluluk duyduklarını belirterek, bunun kente ve halka, hayırlı olmasını diledi.

BİMEKS'İN 50. İLİ

Bimeks Genel Müdürü Bayraktar ise Türkiye genelinde mağaza açtıkları 50'inci ilin Hakkari olduğunu söyledi. Bayraktar," Hakkari'ye teknolojiyi getiren ilk şirket olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Doğu Anadolu Bölgesinin 7. mağazası olan Hakkari mağazamızla, Doğu illerimizde istihdamı giderek artırıyoruz. Ayrıca, içinde bulunduğumuz barış sürecini desteklemek ve Kuzey Irak'tan kaynaklanan ticari potansiyeli de değerlendirmek istiyoruz. Burada açtığımız 250 metrekarelik mağazamızda, en son teknoloji görüntüleme sistemleri, beyaz eşya, cep telefonu, bilgisayar gibi her türlü tüketici elektroniğini değerli halkımız ile buluşturuyoruz diye belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER