ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 16:36

Çukurova Otoshow 19 Mayıs'a kadar açık

Çukurova Otoshow 19 Mayısa kadar açık


Otomotiv sektöründe yılın ilk fuarı 'Çukurova Otoshow' Adana'da açıldı. 5. kez açılan fuarda, ünlü otomobil markaları yeni modellerini sergiledi.

TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuar, Vali Yardımcısı Halis Arslan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, TÜYAP Fuarcılık Anadolu Grubu Genel Müdürü İlhan Ersözlü ve Adana Sanayi Odası Başkanı Sadi Sürenkök ile çok sayıda firma temsilcisinin kurdele kesmesiyle açıldı.

Vali Yardımcısı Arslan, açılıştaki konuşmasında Reyhanlı'daki bombalı saldırılardan dolayı açılış törenini iptal ettiklerini, sadece kurdele kesmek için buluştuklarını bildirdi. Fuarla birlikte araç satışlarının hızlanması temennisinde bulunan Arslan, "İnşallah fuar sektöre bereket ve canlılık getirecek. Hayırlı ve uğurlu olsun." dedi.

TÜYAP Adana Fuarcılık AŞ tarafından Otomotiv Distribütörleri Derneği ve Çukurova Yetkili Otomobil Satıcıları Derneği işbirliğiyle düzenlenen fuar, 19 Mayıs Pazar gününe kadar gezilebilecek. İlk gün otomobil tutkunlarının ilgi gösterdiği fuarda Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Honda, Kia, Mazda, Mercedes, Peugeot, Porsche, Renault, Seat, Skoda, Toyota ve Volkswagen gibi dünyaca ünlü markalar, yeni modellerini de sergiledi. Fuarda, fiyatları 15 bin ila 300 bin Euro arasında değişen, SUV, 4x4, hafif ticari araçlar, kamyonetler, pick-up ve panelvanların yanı sıra, hız tutkunları için de spor otomobil görücüye çıktı. Ayrıca, üretildiği döneme damgasını vuran klasik araçlar ve 1970'li yıllarda üretilen motosikletler de fuarda görücüye çıktı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER