ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 16:14

Çukurova GİAD, Schröder'i konuk edecek


Çukurova Genç İşadamları Derneği (GİAD), birçok enerji devine danışmanlık yapan, Almanya'nın eski Başbakanı Gerhald Schröder'i konuk ediyor. Schröder söyleşisini iş dünyasının üst düzey birçok yöneticisi de dinlemek üzere Adana’da olacak.

Çukurova GİAD'ın "Bilgi Güçtür" toplantıları kapsamında yapılacak etkinliğe katılacak Gerhald Schröder, toplantı kapsamında 11 Nisan'da Adana'ya gelecek. 1998-2005 yılları arasında Almanya Başbakanlığı yapan Schröder’in konuşmacı olarak katılacağı ve HiltonSA Oteli’nde yapılacak toplantıyı, özel davetliler takip edebilecek. Toplantı öncesi ve sonrası, gerek Schröder, gerekse Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, ulusal televizyon kanalların canlı yayın konuğu olacak. Schröder'in katılacağı toplantının konusu, "Türkiye AB İlişkilerine Siyasal Bakış ve Enerji Koridorunda Adana" olacak. Toplantıya, bazı bakanların, Ankara'dan üst düzey yöneticilerin de katılması bekleniyor.

Çukurova GİAD'ın Başkanı Ömer Faruk Sakarya, "Roubini ile başlattığımız toplantılarımızı Schröder ile devam ettiriyoruz. Global bakış açımızı yansıtan bu toplantılar ile Adana'yı sınır ötesine taşıdık. Almanya eski Başbakanı Gerhald Schröder'i konuk edeceğiz. Kendisi Almanya ile Rusya arasındaki enerji politikalarını da takip ediyor. Biz de Ortadoğu’daki ve Kuzey Afrika ve Türki Cumhuriyetlerdeki enerji kaynaklarının stratejik noktasındayız. Schröder'in katılacağı toplantı ile de ülkemizin AB üyeliği tartışmalarına göz atarken, özellikle enerji koridorunda yer alan Türkiye'de, enerji yatırımları açısından büyük öneme sahip Adana'ya da dikkat çekeceğiz." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER