ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 12:24

"Çözüm süreci meyve vermeye başladı"


Doğu Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DASİDEF) Başkanı Osman Dolar, çözüm süreciyle ilgili yaşanan gelişmelerin meyve vermeye başladığını söyledi.

Dolar, “Gelişmeler meyvelerini vermeye başladı. Doğu Anadolu Bölgesi'nde Yüksekova’dan Artvin’e kadar, Kars, Ardahan, Iğdır ve Van’a kadar başkanlarımızdan ve yönetim kurulumuzda olan iş adamlarıyla görüşüyoruz. Herkes çok mutlu, gelecekten çok umutlu ve ümitliyiz. Bu güzel süreci nasıl geliştirebiliriz diye gayretlerimizin neticesini göreceğiz.” diye konuştu.

DASİDEF üyeleri, Erzurum’da sınır ticaretini geliştirme toplantısında bir araya geldi. Xanadu Otel’de düzenlenen toplantıda konuşan DASİDEF Başkanı Osman Dolar, bölge illerinde ihracat yapabilecek iş adamları ile sınır ticaretini geliştirmek istediklerini kaydetti.

Dolar, “Doğu Anadolu'daki il ve ilçe dernek temsilcilerini eylül ayında Van’da bir araya getirmek istiyoruz. Çevremizde bulunan Irak, İran, Gürcistan, Nahçıvan ve Azerbaycan gibi ülkelerle sınır ticaretini geliştirmek istiyoruz. Amacımız, Doğu Anadolu'daki iş adamlarının sınır dışına açılmasını sağlamak. İhracat kapasitesi olan 50 yabancı iş adamı ve bölgemizden de 100 iş adamı ile birlikte sınır ticaretini geliştirmek için bir araya gelmek istiyoruz. Bölgemiz iş adamları, çevre ülkelerle daha rahat ticaret yapabilir düşüncesindeyiz.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER