ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 17:58

Collezione Kiev’de ilk mağazasını açtı

Collezione Kievde ilk mağazasını açtı


Yurtdışı açılımına hız veren Türk hazır giyim mağazalar zinciri Collezione, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de ilk mağazasını açtı.

Kiev’in yeni alışveriş merkezlerinden Ocean Plaza’da yerini alan Collezione’nin açılış merasimine; Türkiye'nin Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar, Ticaret Müşaviri Belkıs Gürsel Güleç, THY Kiev Genel Müdürü Hakan Yılmaz, Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB) ve Türk Ukrayna İşadamları Derneği (TUİD) temsilcileri katıldı.

Açılışta, Ukraynalılar ilk defa gördükleri markaya yoğun ilgi gösterdi. Mağaza önünde marka ürünlerinden oluşturulan kombinasyonlardan bir dizi defile düzenlendi.

“TÜRK MARKALARI UKRAYNA’DA TUTULUYOR”

Açılışta Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) konuşan Büyükelçi Samsar ; “Türkiye’nin önemli firmalarından bir tanesinin açılışındayız. Bu yeni yapılmış bir alışveriş merkezi (Ocean Plaza) bunun içinde gerçekten önemli firmalar yer alıyor. Zaten inşaatına da Türk şirketlerinin katkılarda bulunduğu bir yer. Türkiye-Ukrayna birbirine çok yakın iki komşu ülke. Fakat Türk firmaların sayısı burada yeterli değil biz daha fazlasının gelmesini istiyoruz. Türk ekonomisin son yıllarda yaptığı atılımlardan sonra, dünyanın her yerinde işadamlarımızı ve markalarımızı görüyoruz. Türk markaları özellikle Türk tekstili, Ukrayna’da çok tutuluyor, bunların buraya gelmesi bizim için önemli.” dedi.

Ukrayna ile Türkiye arasındaki ticaret hacminin yaklaşık 6,5 milyar dolar olduğunu ifade eden Büyükelçi Samsar; “Sayın Başbakanımız ticaret hacmini 20 milyara çıkarmayı hedefliyor. Bu da ancak işadamlarımızın buraya daha fazla gelmesiyle mümkün olacaktır. Umuyoruz ki önümüzdeki günlerde daha çok işadamı Ukrayna’ya gelir ve yatırım yapar. Bu sayede hem firmalarımızın bilinirliği hem de ticaret hacmimiz artar.” diye konuştu.

Cihan’a konuşan Collezione Ukrayna Sorumlusu Volkan Üzüm ise; “Ukrayna’da çok ciddi bir alışveriş potansiyeli var. Biz de bu fırsatları değerlendirmek için ilk mağazamızı açmış bulunuyoruz. Bundan sonra da Ukrayna’nın diğer şehirlerinde özellikle Kiev’de büyüme hedeflerimiz var. İnşallah satışlarımızın da verdiği güçle daha iyi yerlere geleceğimize inanıyoruz. Mağazamızın Ukraynalılara ve bize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER