ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Kuvvetli Sağanak
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 16:22

Çin’de 5 sene içinde 275 mağaza açacak

Çinde 5 sene içinde 275 mağaza açacak


Mobilya şirketi Yataş, rotasını Çin’e çevirerek, ülkenin önde gelen yatırımcı şirketlerinden biriyle distribütörlük anlaşması yaptı. Anlaşmaya göre şirket, 5 sene içinde Çin’de 275 mağaza açacak.
İlk showroomun Eylül 2013’te Guangzhou’da açılması planlanırken, mağazalarda Yataş Bedding konseptinde yer alan yatak, baza ve ev tekstili ürünleri satılacak. Ayrıca Çin’e özgü ürünler beğeniye sunulacak.

Dışa açılmaya Çin ile devam ettiklerini aktaran Yataş Genel Müdürü Nuri Öztaşkın, “Şu an ABD’den Kenya’ya, Rusya’dan Hollanda’ya çok geniş bir bölgede 45’i aşkın ülkeye ihracat yapıyor; Yataş konforunu, bu ülkelerde tüketicilere de sunuyoruz. Şimdi de Yataş’a özgü teknolojilerle üretilmiş yatak ve tekstil ürünlerimizi Yataş Bedding mağaza konseptimizle Çin’e taşıyoruz. Hedefimiz, distribütörümüz kanalıyla Çin’de Yataş Bedding mağazaları açmaktır. Yaptığımız 5 senelik plana uyumlu olarak 275 mağaza açmayı hedefliyoruz. Bu minvalde distribütörümüzle birlikte kurduğumuz profesyonel bir ekip, Ağustos ayından itibaren pazarlama ve satış organizasyonlarını başlatacak.” dedi.

Öztaşkın, mağaza konseptlerinin ve ürünlerin sergilendiği Çin’de ilk Yataş Bedding showroomunun Eylül ayında açılacağını duyurdu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER