ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 18:30

Cihan: Kaleiçi cazibe merkezi olacak

Cihan: Kaleiçi cazibe merkezi olacak


AK Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Sezer Cihan, Denizli’nin Tarihi Kaleiçi çarşısını ziyaret etti. Cihan, Kaleiçi esnafına iki hal ve arkeoloji müzesini de içine alan projesini anlattı. "Çalışmalar yapılırken cebinizden 5 kuruş çıkmayacak." dedi.

Başkan seçilmesi halinde Tarihi Kaleiçi'nin dış cephe güzelleştirmesinden başlayarak çok sayıda yenilikler getireceğini açıklayan Cihan, "Göreve geldiğimizde ilk yapacağımız çalışmalardan biri Tarihi Kaleiçi Çarşısı olacaktır. Kaleiçi ziyaretinde gördük ki esnafların bizlerden beklentileri çok büyük. Zorlu Holding tarafından Denizli Valilik hizmet binasının arkasında yapılacak kent müzesi, Denizli'ye ciddi oranda yerli ve yabancı turist çekecektir. Bu turistlerin gezebilecekleri, alışveriş yapabilecekleri yerler gerekiyor. Turistler daha çok tarihi yerleri merak ediyor. Bu noktada ilk ön plana çıkan yer Tarihi Kaleiçi Çarşısı'dır. Gelen turistleri Kaleiçi'ne yönlendirmekle şehirde çok ciddi bir kaynak harekete geçirilecektir. Kale içine gelen yerli ve yabancı turistler ticaretin canlanmasına neden olacaktır. Kaleiçi, ışıklandırması ve üst yapısı ile mükemmel bir yer haline gelecek. Bunun yanında tabelaları da düzene sokacağız." diye konuştu.

"KALEİÇİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK"

Kaleiçi'nin alış veriş merkez kalitesinde bir yer olacağını açıklayan Cihan, "Kent Müzesi ve Kaleiçi arasını cazibe merkezi haline getireceğiz. Kaleiçi'ndeki çalışmalar devam ederken ikinci adım olarak sebze ve meyve halini ele alacağız. Bu iki hali esnafın kabul gördüğü prensipler çerçevesinde Denizli mimarisine uygun bir şekilde yeniden düzenleyeceğiz. Arkeoloji Müzesi, sebze ve meyve hali ile Kaleiçi'ni içine alan bu aks, iç turizmin, bayramyeri esnafının ve nihayetinde Kaleiçi'nin canlanması ve cazibe merkezi haline gelmesini sağlayacaktır. Zaman içinde bu çalışma şehre de olumlu yansımalar yapacaktır." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER