ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mayıs 2017 Pazartesi 10:39

Çiftçiler 14 Mayıs'ta Ankara'da buluşacak

Çiftçiler 14 Mayısta Ankarada buluşacak

TZOB Genel Başkanı Bayraktar: "Çiftçilerimizle 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde Ankara’da buluşuyoruz" "81 ilden gelecek on binlerce çiftçimizin katılımıyla Anadolu (Tandoğan) Meydanı'nda olacağız, çiftçimizin taleplerini dile getireceğiz"


Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde, 81 ilden gelecek on binlerce kişinin katılımıyla Ankara'da Anadolu (Tandoğan) Meydanı'nda buluşacaklarını ifade etti.

Bayraktar, yaptığı açıklamada, Türkiye Ziraat Odaları Birliğinin Türkiye’nin en çok üyeli meslek örgütü olduğunu, üye sayının 5 milyona yaklaştığını, ülke çapında 766 ilçede ziraat odası bulunduğunu, bu odalara bağlı birimlerle ülke sathında her noktada hizmet verdiklerini kaydetti.

Bu yıl farklı bir 14 Mayıs etkinliği düzenleyeceklerini vurgulayan Bayraktar, "Çiftçilerimizle 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde Ankara’da buluşuyoruz. Ülkemizin her noktasından, 81 ilden gelecek on binlerce çiftçimizin katılımıyla pazar günü saat 12.00’de, Ankara Anadolu (Tandoğan) Meydanı'nda olacağız, çiftçimizin taleplerini dile getireceğiz. Bir bayram havasında 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü etkinliği gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

TZOB tarafından düzenlenen, geniş kampanyayla duyurulan, bütün çiftçilerin ve halkın davetli olduğu etkinlikte Mustafa Ceceli ile Sevcan Orhan da konser verecek.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER