ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mart 2014 Cumartesi 18:50

CeBIT Uluslararası Bilişim Fuarı


Uluslararası CeBIT 2014 bilişim fuarı, dünya çapında 2 bin 500 davetlinin huzurunda, resmi olarak yarın Hannover'de kapılarını ziyaretçilere açacak.
Hannover Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek açılış töreni, Almanya Şansölyesi Angela Merkel, İngiltere Başbakanı David Cameron ve Aşağı Saksonya Eyaleti Başkanı Stephan Weil'in konuşmaları ile başlayacak.
10-14 Mart tarihleri arasında açık kalacak fuara, 70 ülkeden yaklaşık 3 bin 500 firma katılacak. Bu yıl geçen yıla göre daha fazla uluslararası katılımcının yer aldığı fuara, her yıl olduğu gibi Türk firmaları da yer alacak.
Aralarında Havelsan'ın da bulunduğu yaklaşık 20 Türk firmasının yer alacağı fuarın bu yılki partner ülkesi İngiltere olurken, fuarın ana tema ise "Datability" olarak açıklandı.
Fuardaki sergi standlarının çoğunda, büyük veri uygulamalarının kullanımı ve yararlarını aydınlatacak yenilikçi çözümler yer alacak. Bu yıl genç şirketlerin fuara katılımı da geçmiş yıllara göre daha büyük ve daha fazla uluslararası olacak. Genç şirketler rekor sayıyla 17 farklı ülkeden 300 standda ürünlerini sergileyecek.
Fuarda, ayrıca sektör liderlerinin konuşmaları ve konferanslar da yer alacak. Deutsche Messe Yönetim Kurulu Üyesi Oliver Frese, "Büyüleyici CeBIt konferansları programını oluşturmak için çok çaba harcadık ve katılımcılar bu konuda heyecanlı olması için her türlü neden var" değerlendirmesinde bulundu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER