ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 23:19

Çaykur Tırı Kuzey Kıbrıs’ta

‘Kuzey Kıbrıs’ta Bir Çay Molası’ organizasyonu kapsamında Çaykur, Türk çayını Kıbrıs Türkleri ile buluşturuyor.


 

Türkiye’nin çayını dünyaya tanıtma çalışmalarını sürdüren Çaykur, 19-23 Kasım tarihleri arasında düzenlenen “Kuzey Kıbrıs’ta Bir Çay Molası” etkinliği kapsamında Çaykur Tırı ile Kuzey Kıbrıs’ın şehirlerini ve üniversitelerini dolaşıyor.

Çaykur ana sponsorluğunda KEİPA, Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği, Rize Ticaret Borsası ve Rize Ticaret Odası ile ortaklaşa düzenlenen etkinliğin ilk gününde yapılan  basın toplantısında, en büyük amaçlarının Türk çayını dünyaya tanıtmak olduğunu söyleyen Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, “Çaykur’u bir dünya markası yapma yolundaki faaliyetlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Bu doğrultuda yurtdışındaki önemli fuarlara davet ediliyor ve büyük anlaşmalara imza atıyoruz. Çalışmalarımızın karşılığını almak gerçekten gurur ve mutluluk verici...” dedi. Sütlüoğlu, etkinlik süresince Kıbrıs Türklerine Çaykur Tırı’ndan çay ikram edeceklerini ve çayın faydalarını anlatacaklarını da sözlerine ekledi.

“Kuzey Kıbrıs’ta Bir Çay Molası” organizasyonunu hayata geçiren Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu ile KEİPA Türk Grup Başkanı ve İstanbul Milletvekili Dr.İsmail Safi  beraberindeki Avrasya Ekonomik İlişkileri Derneği Başkanı Hikmet Eren, Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan’dan oluşan heyetle, başta K.K.T.C. Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu olmak üzere K.K.T.C. Cumhuriyet Meclisi Başkanı Dr. Hasan Bozer,Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşe Büyükelçisi Halil İbrahim Akça ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Günay Çerkez’e ziyaretlerde bulunacak.

20 Kasım’da Güzelyurt ve Lefke Avrupa Üniversitesi’nde Kıbrıs Türkleri ile buluşacak olan Çaykur Tırı’nın sonraki durakları ise Girne, Girne Amerikan Üniversitesi, İskele,  Gazimagusa ve Doğu Akdeniz Üniversitesi olacak.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER