ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Haziran 2014 Salı 11:51

ÇAYKUR, Güneydoğu Anadolu'da satışlarını artırmaya çalışıyor

ÇAYKUR, Güneydoğu Anadoluda satışlarını artırmaya çalışıyor

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ÇAYKUR ürünlerinin tüketimini artırmak için çalışmalara devam ettiklerini bildirdi.


Sütlüoğlu, yaptığı açıklamada, kaçak çaya karşı verilen mücadelede bölge insanının damak tadına uygun çay üretme çalışmalarına değinerek, ÇAYKUR'un Güneydoğu Anadolu pazarı için kararlı olduğunu belirtti.

Kaçak çayın hem insan sağlığına hem de ülke ekonomisine verdiği zararları vatandaşa anlatmanın yanı sıra, bölge insanının damak tadına uygun olarak üretmeye çalıştıkları çayın tadım sonuçlarını da bizzat yerinde inceleme fırsatı bulduklarını ifade eden Sütlüoğlu, şunları kaydetti:

"Yabancı menşeli çayların damak tadına alışan bölgedeki vatandaşlarımıza kendi çayımızdan ürettiğimiz çayı ikram ediyoruz. Beğenilerine sunuyoruz. Onlar beğenirlerse oldu diyeceğiz, beğenmezlerse çalışmalarımıza sonuç alana kadar devam edeceğiz. Sonuçta çayımızı tüketecek olan onlar. Dolaştığımız bölge illerinde onların damak tadına uygun üretmeye çalıştığımız sağlıklı ve doğal ÇAYKUR çayını beğenenler var, beğenmeyenler de var. Çalışmalarımız aldığımız geri dönüşlere göre devam ediyor. En ücra evlerden vatandaşlarımızın toplu olarak bulunduğu kıraathanelere kadar değişik tüketici gurupları üzerinde çayımızı tattırıyoruz. Ekiplerimiz çalışıyor."

Sütlüoğlu, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde tüketilen "kaçak" diye tabir edilen çayların çay bitkisinin değişik bir türünden üretildiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Kaçak diye tabir edilen çayın damak tadı assan tipi çay bitkisinden üretildiği için oluşuyor. Yani bitkiden kaynaklanan bir damak tadı da var. Bizim bahçelerimizdeki çay bitkisi ise assam tipi değil. Biz kendi bitkimizden üretim prosesinde bir takım uygulamalarla kesinlikle herhangi bir katkı maddesi kullanmadan, çayımızın doğallığını bozmadan bu damak tadını yakalamaya çalışıyoruz. Çalışmalarımızdan şu ana kadar ümit verici sonuçlar aldık.''

''Bölgede hakim satıcı yine ÇAYKUR olacak''

Sütlüoğlu, bölgede yapılan çalışmaların yanı sıra mevcut ÇAYKUR ürünlerinin pazar payını artırmak için de çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Bölgenin damak tadına uygun çay çalışmalarının yanında mevcut ürünlerin pazar payını arttırmak için çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Sütlüoğlu, şunları söyledi:

"Bölgedeki bayi arkadaşlarımızla pazar payımızı her geçen gün arttırıyoruz. Bölge insanımıza çayımızın kalitesini, doğal ve sağlıklı oluşunu anlatıyoruz. Bu bölgede iddialıyız her halükarda büyüyeceğiz. Buraların da geçmişte olduğu gibi inşallah hakim satıcısı biz olacağız. Buna tüm ÇAYKUR camiası olarak inanıyor ve o kararlılıkla gece gündüz demeden, mesafe gözetmeden çalışıyoruz."
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER