ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 16:57

Çamlıca: "Aileler şikayet yerine gençlerle iletişim kurmalı"

Çamlıca: "Aileler şikayet yerine gençlerle iletişim kurmalı"


Araştırmacı yazar Sait Çamlıca, anne ve babaların gençlerden şikayetçi olma yerine zamana uygun iletişim dilini geliştirmeleri gerektiğini söyledi.

Mut İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından ‘Geleceğimiz ve Gençlerimiz’ konulu konferans düzenlendi. Gazi İlköğretim Okulu salonundaki konferansa konuşmacı olarak katılan Çamlıca, ‘gençliği’ bol fırsatların bulunduğu yıllar olarak tanımladı.
Gençlik duyguları ile yapılan hataların bedelinin ömür boyu ödendiğini aktaran Çamlıca, ”Bu hataların neticelerinde cezaevlerinde çok sayıda genç bulunuyor. Anne babaların en çok şikayet ettiği konu, çocuğum ders çalışmıyor. Çocuk neden ders çalışmıyor, bunu yetişkinlere sormak lazım. Çocuğuna ders sevdirmenin yolu, öncelikle anne ve babalar kitap okuyacak. Gençler, evde anne ve babanın elinde kitap görmesi çok olumlu sonuçlar çıkacaktır. Elinde televizyon kumandasını bırakmayan anne babaların, ‘zamane gençlerinde iş yok’ deme hakları yok. Böyle bir ailede yetişen gençlere, öğretmende okulda eğitim vermede zorlanıyor.” diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER