ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 16:51

Büyükbaş hayvanları birlikler küpeleyecek


Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Yetiştirici ve Üretici Birlikleri arasında büyükbaş hayvanların küpelenmesi konusunda işbirliğine gidildi. Yetiştiricilere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Süt Üreticileri Birliği arasında protokol imzalandı. Bu protokolle sığır cinsi hayvanların tanımlanması, tescili ve izlenmesi konusunda anlaşma yapıldı.

    Anlaşmaya göre 01 Ocak 2013 ve 31 Aralık 2013 tarihlerini kapsayan protokole göre 2013 yılında il genelinde soy kütüğüne bağlı hayvanların küpelenip kayıt altına alınması Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından yürütülecek.

    Nilüfer, Mudanya, Gemlik, Orhangazi ve Mustafakemalpaşa ilçelerinde ön soy kütüğüne kayıtlı sığırların küpelenip kayıt altına alınması Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından yapılacak. Osmangazi, Yıldırım, Kestel, İznik, Gürsu, Karacabey, İnegöl, Yenişehir, Büyükorhan, Orhaneli, Harmancık ve Keles te ise işlemler geçen yıl olduğu gibi Süt Üreticileri Birlikleri tarafından gerçekleştirilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER