ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Şubat 2013 Cumartesi 18:23

Burshalı ilk mağazasını Nilüfer'de açtı


Halı sektörüne yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen Burshalı, ilk mağazasını Bursa Nilüfer’de müşterilerinin hizmetine açtı. Törene Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Karadağ ve Bursaspor eski Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ve çok sayıda davetli katıldı.

        Kadirelli Carpests’in ve Burshalı’nın Genel Müdürü Hüseyin Çakmak, açılışta yaptığı konuşmada, “1992 yılında Kadirelli adıyla Bursa'da açtığımız fabrikada ürettiğimiz halıların yüzde doksanını yurt dışına ihraç ediyorduk. Beyaz Saray'dan Belçika’da Kraliyet Sarayı'na kadar birçok yerde Kadirelli halıları serili. Bizim şuan ki amacımız Burshalı markasıyla önce Bursa’ya sonra tüm Türkiye’ye halılarımızı tanıtmak ve halıcılık sektörüne yeni bir soluk getirmek.” dedi. Çakmak, açılışa katılanlara teşekkür etti.

        Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk ise dünyada ekonomi kötüye giderken Türkiye’de durumun tersine işlediğine dikkat çekti. Öztürk, “Daha güçlü bir devlet daha güçlü bir şehir olmak için Bursa’nın ve Türkiye’nin böyle başarılı girişimcilere ihtiyacı var.” ifadesini kullandı.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER