ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2012 Çarşamba 18:12

Bursa'dan Hollanda'ya ilk doğalgaz sobası ihracatı

Metalco Mühendislik Genel Müdürü İlker Özaslan, Avrupa’da doğalgaz sobası ihracatı gerçekleştirdikleri son ülkenin Hollanda olduğunu belirtti.


Metalco Mühendislik Genel Müdürü İlker Özaslan, Avrupa’da doğalgaz sobası ihracatı gerçekleştirdikleri son ülkenin Hollanda olduğunu belirtti.
        
Özaslan, "Dünyanın önemli doğalgaz üreticilerinden biri olan Hollanda’ya doğalgaz sobası ihracatı yapmak, hem ülkemiz, hem Bursamız, hem de firmamız adına iyi bir kazançtır. Hedefimiz, dünyanın farklı ülkelerine de ulaşmak." dedi.
        
Bursa’da, doğalgazlı ısı cihazları alanında Miraheating markasıyla faaliyet göstererek, ürünlerini birçok ülkeye ihraç eden Metalco, bir ilke imza attı. Modern ve farklı tasarımlarıyla dikkat çeken doğalgaz sobası ve şöminelerini dünyanın farklı ülkelerine ihraç eden Metalco, sektördeki payını artırmayı hedefliyor. Estetik ve verimliliği ilke edinen Metalco, Türkiye’de 7 coğrafi bölgede 77 yetkili servis ile hizmet veriyor.
        
İlker Özaslan, Türkiye’nin dış ticaret ortakları arasında Hollanda’nın her zaman ilk sıralarda yer aldığını ve önemli bir sanayi şehri olan Bursa’nın da Hollanda ile ihracatta ilişkilerinin önem taşıdığını vurguladı. Özaslan, TÜİK 2012 Ağustos ihracat rakamlarına bakıldığında, Hollanda’ya yapılan ihracatın 230 bin 203 dolar olduğuna dikkat çekti. Bursa’dan Hollanda’ya kumaş, yaş sebze meyve gibi birçok ürününün ihraç edildiğini ifade eden Özaslan, doğalgaz sobası ihracatının sektöre canlılık katacağının altını çizdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER