ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 13:30

Bursa bıçağı dünya vitrini için yeniden tasarlanıyor

Bursa bıçağı dünya vitrini için yeniden tasarlanıyor


Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Bıçakçılar Derneği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Bursa Bıçakları Tasarım Yarışması’ ile geleneksel Bursa bıçaklarının bir marka haline getirilerek, dünya vitrinine çıkarılması hedefleniyor.

Bursa’nın, tarihi ve doğal güzellikleri başta olmak üzere tüm değerlerine sahip çıkan Büyükşehir Belediyesi, Bursa bıçaklarını yeniden marka haline getirmenin peşinde. Bu kapsamda iki yıldır yapılan tasarım yarışması yeniden başladı.

Büyükşehir Belediyesi’nin, Bursa Bıçakçılar Derneği ile birlikte düzenlendiği yarışmayla, Bursa bıçaklarının dünyaya tanıtıp bir marka haline getirilmesi amaçlanıyor. Tasarım yarışmasıyla aynı zamanda bıçak üretimi yapan küçük ve orta ölçekli üreticilerin desteklenmesi hedefleniyor.

BURSA TEMALI TASARIMLAR

Seçici kurul üyelerinin birinci dereceden yakınları dışında tüm tasarımcılara açık olan yarışma, Bursa teması kullanılarak gerçekleştirilecek. Yarışma; mutfak ve kasap bıçağı seti, kılıç, hançer ve av bıçakları seti, çakı seti, testere grubu ile döner, pastırma ve börek bıçağı seti olmak üzere 6 ayrı kategoride gerçekleştirilecek. Yarışmaya başvuru formları, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesinden veya Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı’na bağlı Kültür Şube Müdürlüğü’nden temin edilebilecek.

Eserlerin, 21 Haziran 2013 Cuma günü mesai saati bitimine kadar teslim edilmesi gerekiyor. Değerlendirme sonuçları ise 25 Haziran 2013 tarihinde Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinden açıklanacak. Her kategori için birincilik ödülü 6 bin TL, ikincilik ödülü 4 bin TL ve üçüncülük ödülü ise 2 bin TL olarak belirlendi. Seçici kurul, uygun görürse her kategoride en fazla 1 adet olmak üzere bin TL değerinde mansiyon ödülü verebilecek.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER