ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 18:17

Burkay: "Oy veren değil yön veren olalım"

Burkay: "Oy veren değil yön veren olalım"


Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) başkan adayı İbrahim Burkay, 7 Mayıs’ta yapılacak seçimler öncesinde tüm oda üyelerine çağrı yaparak, "Şimdi Bursa’nın bize sunduklarına teşekkür etme zamanı. Oy veren değil, yön veren olmak için oyumuza sahip çıkalım." dedi.

BTSO’da değişimi gerçekleştirmek için yaklaşık uzun bir süredir yoğun çalışma dönemi yaşadıklarını ifade eden Burkay, şunları dile getirdi: "Kentin geleceğine inanmış iş dünyası temsilcileri olarak Bursa 2023 Platformu’nun gerekliliğine inandık ve bu düşüncemizi kent dinamikleriyle paylaşarak hayata geçirdik. Bursa ortak paydasında buluşan, popülizm yapmak yerine kent için proje üreten 50’ye yakın iş dünyası kuruluşu Bursa 2023 Platformu çatısı altında bir araya geldi. Bursa’nın ticaret ve sanayi hayatındaki tüm dinamikleri; sanayi bölgeleri, ihracatçı birlikleri, sanayici işadamı dernekleri, meslek kuruluşları ve diğer iş dünyası örgütleri bekledikleri ve gönülden istedikleri değişime dâhil oldu. Bugüne kadar Bursa için ter döken, katma değer üreten, Bursa’nın adını dünyanın dört bir yerine gururla duyuran, her biri ayrı başarı öyküleri yazmış, deneyimlerini yerel ve ulusal kurumlarda kanıtlamış iş dünyası temsilcileri aynı inançla Bursa 2023 Platformu’nda buluştu. Başarı, inanç ve tecrübe Bursa için bir araya geldi. Bu kişiler Bursa’nın dününde vardı, bugününde de var, inşallah yarınlarında da olacaklar."

"BTSO’YU TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR ODA HALİNE GETİRECEĞİZ"

"Şimdi Bursa'nın bize sunduklarına teşekkür etme zamanı" diyen Burkay, ortak akılla ortaya koydukları kentin gelecek vizyonunu inşa edecek 16 makro projeyle Türkiye’ye örnek olduklarına işaret etti. Burkay, şöyle devam etti: "Mayıs ve Haziran ayında ülke genelinde 365 oda ve borsamızda seçim yapılacak. Ama sadece Bursa’da büyük projeler konuşuldu. Projelerimizi gerçekleştirmek için sınırlı bütçe kaynaklarını mazeret olarak kabul etmiyoruz. ‘Ne kadar bütçemiz varsa sadece o kadarını yaparız’la yetinmeyip, projelerimizin finansman modelini de geliştireceğiz. Platformumuzdaki iş dünyası temsilcilerinin iş hayatının ilk günleri ile bugün geldikleri nokta arasındaki fark, bugünkü BTSO ile yarının BTSO’su arasındaki farkı anlatmaya yeterlidir. Geçmişin kısıtlı imkanlarından bugünkü büyük firmaları kuranlar aynı anlayışla BTSO’yu da daha güzel bir geleceğe taşıyacaktır. Geleceğin BTSO’su bugünkünden çok farklı olacaktır. BTSO, başta kamu kurumları olmak üzere kentin tüm dinamikleri ile el ele vererek Bursa için önemli projelere imza atacaktır."

Görev yapma imkanı olursa BTSO’yu Türkiye’de örnek alınan bir oda haline getireceklerini belirten Burkay, tüm komitelerde yoğun bir çalışma sergileyerek ticaret ve sanayi hayatının tüm kılcal damarlarına erişme imkânı bulduklarını ifade etti.

"YARINI BİRLİKTE İNŞA EDELİM"

Hedeflenen Bursa’ya ulaşmanın ancak makamlara esir olmayan bir anlayışla mümkün olduğunu vurgulayan Burkay, "Amacımız kendimize makam edinmek için günü kurtarmak değil, Bursa’nın ve çocuklarımızın geleceğini oluşturmaktır. BTSO seçimi de Bursa'nın kader noktasıdır. Katılımcı üye, güçlü BTSO ve kalkınan Bursa için tüm iş dünyasını üzerine düşen tarihi görevi yerine getirmeye davet ediyorum. Daha iyi bir yarın uğruna, Bursa’nın dününü geride bırakalım. Gelin, bu yarını birlikte inşa edelim." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER