ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 14:27

Bulgur sektörü Gaziantep'te

Bulgur sektörü Gaziantepte


Türkiye’deki bulgur sektörü Gaziantep Ticaret Borsası’nda 22 Kasım'da düzenlenecek ‘Bulgur Akıl ve Güç Birliği Toplantısı’nda bir araya gelecek.

Bulgur Sanayicileri Derneği (BULSAD) Başkanı İbrahim Sarı, toplantıyla ilgili değerlendirmeler yaptı. Sarı, son yıllarda dünyada baş gösteren gıda terörü sağlıksız beslenmenin, toplumların en önemli sorunu haline geldiğini belirtti.

BULSAD olarak, bulgurun sağlıklı beslenmedeki yerini güçlendirilmesi ve tanıtımının yapılarak tüketiminin artırılması için bir araya geleceklerini vurgulayan Sarı, “Gaziantep Ticaret Borsası, İpekyolu Kalkınma Ajansı, Gaziantep Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü ve BULSAD’ın ortaklaşa düzenlemiş olduğu toplantıya akademisyenler, diyetisyenler ve bulgur duayenleri katılacak. Ülkemizin dört bir yanından gelen bulgur sanayicilerimizle görüş alışverişinde bulunarak bulgurun toplumda sağlıklı beslenmeye katkılarını konuşacağız. Amacımız, dünyaya bulguru tanıtmak ve sevdirmek. 2023 yılı ihracat hedeflerine katkı sağlamak sektörümüzün sorunlarına çözüm üretmek için bir araya geleceğiz.” açıklamasında bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER