ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 23:38

Bülent Arınç: Zulme uğrayanlar için bu gece dua edeceğiz

Bülent Arınç: Zulme uğrayanlar için bu gece dua edeceğiz


Samanyolu Kolejinin iftar programına katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kadir Gecesi’nin önemine değinerek, “Müslüman olsun veya olmasın zulme uğrayanların kurtulması için bu akşam bunun için dua edeceğiz.” dedi.

Türkiye’de birkaç kötü olay hariç Ramazan ayının feyiz içinde geçtiğini vurgulayan Bülent Arınç, “Maalesef Müslümanların büyük bir kısmı bizim gibi Ramazan’ı hissedemedi. Onlar da bizim gibi Ramazan’ı huzur içinde yaşamak isterdi. Ama maalesef Mısır’da bir gecede katliam oldu. Keza Suriye’de Afganistan da Pakistan da benzer durumlar yaşadı. Onlar Cami-i Emevi’de ibadet etmek isterlerdi ama üzerlerine bomba yağıyor.” diyerek İslam ülkelerinde yaşanan sıkıntıları dile getirdi.

Samanyolu Koleji’nin eğitime verdiği destekleri anlatan Bülent Arınç, “Hakkari’de güzel yurtlar inşa ettiler. Oradaki çocukları koruyacak en güvenli yerlerdi oradaki yurtlar. Çünkü orada yetişen çocukların taş atmasını önlüyordu. Eşkıyada bunu bildiği için o okulları yaktılar.” diye konuştu.

Samanyolu Koleji müzik korosunun ilahileriyle başlayan programa Bülent Arınç’ın yanı sıra TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin de katıldı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER