ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 15:24

Bu yılın trendi Osmanlı motifleri olacak

Bu yılın trendi Osmanlı motifleri olacak


İstanbul Mobilya Fuarı (İMOB), 9. kez kapılarını ziyaretçilere açtı. Mobilyada bu yılın trendinin Osmanlı motifleri olacağını söyleyen firma yetkilileri, klasik tarzlara ağırlık verdiklerini söyledi.

Yeşilköy CNR Expo’da bu yıl 9.'su düzenlenen İstanbul Mobilya Fuarı (İMOB), yoğun ilgi gördü. Birbirinden farklı renk ve desenlere sahip olan mobilyalarda ağırlıklı olarak Osmanlı motifleri işlendiği görüldü. Büyük el oymasıyla desen verilmiş koltuklar, fuara adeta saray odası görünümü veriyor. Bu yıl Osmanlı desenlerinin trend olduğunu belirten firma yetkilileri, renk ve kullanılan motifler hakkında bilgi verdi.

Pastel tonları yoğun kullandıklarını ifade eden firma yetkilisi Melih Bekçiler, “Mobilyalarımızda tamamen ahşap imalatı olup klasik detayları modern aksesuarlarla ve çizgilerle birleştirmeye çalışıyoruz. Ama kesinlikle Osmanlı’nın izlerini yansıtmak için özel cilalarımızı kullanmaya çalışıyoruz. Desenlerde Osmanlı ve Selçuklu figürlerini kullanıyoruz. Kendimize has bazı desenlerimiz var, bunları da kullanıyoruz. Bu sene yeşil renk trend. Pembe ve pastel renkleri de mobilyaya uyarlayarak farklı bir tarz oluşturduk.” dedi.

Osmanlı ve Selçuklu izlerini taşıyan konsepte ağırlık verdiğini belirten bir başka firma yetkilisi Benan Bağcı ise, “Bu seneki konseptimiz, klasik kesinlikle polyester döküm yok. Yüzde 100 ağaç ve el oyması. Tasarım çalışması yaptık ve özel hazırlandık. Kadifelerden ziyade satenler kullandık. Cilalarımız da değişik. Osmanlı ve Selçuklu motifleri kullanıyoruz. Yoğun el oymaları kullandık.” diye konuştu.

Fuarda Osmanlı desenlerinin yanı sıra renga renk farklı desenlere sahip mobilyalar da yer aldı. Yatak odasından, yemek odasına, oturma takımından bebek odasına kadar bir çok ürünün bulunduğu fuarda farklı aksesuarlara rastlamak da mümkün.

Yüzlerce farklı marka mobilyalarının bulunduğu fuar, 2 Şubat Cumartesi gününe kadar ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER