ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 12:19

Bu yıl da Singapur ev sahipliği yapacak


Singapur, bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Dünya İslami Bankacılık Konferansı Asya Zirvesi’ne (WIBC Asia 2013) 4. kez ev sahipliği yapacak. İslamî finans alanında söz sahibi uluslararası ve bölgesel 480’i aşkın finans kuruluşu ve şirketin katılacağı konferans, 3 - 5 Haziran 2013 tarihlerinde gerçekleşecek.

Singapur Merkez Bankası’nın resmî sponsor olduğu WIBC Asia 2013 ile finans dünyasında uluslararası bağlantıların güçlendirilmesi ve İslamî bankacılığın Asya'da gelişmesine zemin hazırlanması öngörülüyor. Konferans, aynı zamanda başta Arap Yarımadası olmak üzere diğer anahtar bölgelerle olan ekonomik bağlantıların güçlendirilmesini hedefliyor.

WIBC Asia 2013 İdarî İşler Başkanı David McLean, İslamî bankacılığın son 10 yıllık dönemde dinamik, hızlı büyüyen ve rekabetçi bir yapıya kavuştuğunu dile getirdi. McLean, İslamî bankacılığın gelişmesinin ve hakim finans sistemiyle rekabet edebilmesinin şartının, bu sahadaki uluslararası bağlantıların güçlendirilmesi olduğunu kaydetti.

Mc Lean ayrıca “Asya-Pasifik'in İslamî finans sistemine uyumlu yatırımlar için çekiciliğinin artmasıyla birlikte, İslamî finansın diğer önemli merkezleriyle bağlantıların arttırılmasına ve ekonomik işbirliğinin derinleştirilmesine ihtiyaç var.” dedi.

Singapur Merkez Bankası Müdürü Ravi Menon ise WIBC Asia’nın 2010 yılındaki ilk toplantısından bu yana hem boyut hem de statü olarak büyüdüğünü ve bu konferansın Asya ile Orta Doğu’daki canlı İslamî finans piyasalarını bir araya getirecek önemli bir platform olduğunu dile getirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER