ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Hafif Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Şubat 2013 Salı 11:52

Bu da Schengen Style!

Bu da Schengen Style!

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan Avrupa ülkelerine çattı!


Ekonomi Bakanı Çağlayan, "Avrupalılar Schengen meselesini ikide bir ortaya çıkarıyorlar, hani son aylarda bir 'Gangnam Style' çıktı ya, bunların da 'Schengen Style'ları var" dedi.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak iki günlük ziyaret için Türkiye'ye gelen Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyesi Angela Merkel'in de katıldığı "II. Türk-Alman CEO Forumu"nun ardından Türk ve Alman iş dünyasına ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.

"İPE UN SERİYORLAR"

Çağlayan, toplantıda AB'ye vizesiz giriş konusunun da gündeme getirildiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bunlar vize ve AB'ye tam üyelik konusunda ipe un seriyorlar. Aslında söylediklerine kendileri de inanmıyorlar. Ben şunu söyledim; vize haksız rekabet unsuru ama haksız rekabet olmaktan çıktı, resmen bir zulme dönüştü. Vize konusunda işadamlarına bilhassa, vize uygulaması yanlış ve bu aslında AB'nin iki yüzlü bir uygulaması, riyakar bir uygulaması. Bu insan haklarına aykırı bir uygulamadır. Geline 'niye oynamıyorsun' demişler, 'yerim dar' demiş, şimdi Avrupalılar da bu Schengen meselesini ikide bir ortaya çıkarıyorlar, aynen şeye benziyor bu, hani son aylarda bir 'Gangnam Style' çıktı ya ortaya, bunların da 'Schengen Style'ları var. Vize konusunda yapılan şey Türk sanayicisini yıldırmaya yöneliktir."

Bakan Çağlayan, Kıbrıs konusunda da "Merkel'e şöyle bir teklifim olacaktı, zaman bulamadım; (Lufthansa Ercan Havaalanı'na insin biz bütün limanlarımızı onlara açarız)" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER