ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 14:57

BTSO Başkanı Burkay: Değişime hızlı adapte olmalıyız


Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) İbrahim Burkay, değişime artık her sektörün hızlı adapte olması gerektiğini belirterek, "Dün hayatımızda olmayan her şey hayatımıza girmeye başlayacak. Bunları önceden görüp bütün yapıyı buna göre hazırlamamız lazım" dedi.

Bursa Perakendeciler derneği (PERDER) Başkanı Haşim Kılıç ve dernek yönetim kurulu üyeleri BTSO Başkanı İbrahim Burkay’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu. Bursa PERDER’in BTSO ile bugüne kadar ortak projede buluşmalarının bir türlü nasip olmadığını hatırlatan Başkan Haşim Kılıç, yeni dönemde BTSO ile ortak projelerde bir araya gelmeye hassasiyet göstereceklerine dikkat çekti. Kılıç ziyarette ayrıca Gıda Masaları ve Rekabet Yasası konularını da gündeme getirdi.

Bursa yerel perakendesine yön veren platformların başında gelen Bursa PERDER, BTSO seçimlerini kazanarak başkanlık koltuğuna oturan İbrahim Burkay’ı yönetim olarak ziyaret etti. BTSO başkanlık seçimlerinde İbrahim Burkay’ın seçilmesinden Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) ve Bursa PERDER olarak memnuniyet duyduklarını belirten Bursa PERDER Başkanı Haşim Kılıç, “BTSO’da İbrahim Burkay ile gelen yeni dönemde Bursa PERDER olarak, ortak projelerde bir araya gelmeye hassasiyet göstereceğiz. Yerel perakendecilerimiz için hazırladığımız projelerimizde BTSO’nun zaman zaman desteklerini isteyeceğiz. Bursa’da yerel perakendenin önemli sivil toplum kuruluşu olarak gerek federasyonumuzla gerekse bizler de BTSO’nun gerçekleştireceği çalışmalara elimizden gelen desteği vermeye her zaman hazırız” dedi. Bursa PERDER olarak insan sağlığı açısından önemsedikleri Gıda Masaları’nın BTSO’da tekrar hayata geçirilmesi ve hükümetinde de gündeminde olan perakende ve rekabet yasasını konularını dile getiren Başkan Haşim Kılıç, İbrahim Burkay’dan BTSO’nun desteğini istedi.

BURSA PERDER İLE HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE AÇIĞIZ
Bursa PERDER Başkanı Haşim Kılıç ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin kendilerine gerçekleştirdiği ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Bursa PERDER’in gerçekleştirmek istediği çalışmaların BTSO 12. Komite’nin çalışmalarına önemli katkısının olacağına inandığını söyledi. PERDER’in sektöründe en önemli sivil toplum kuruluşu olduğunu hatırlatan Burkay, “Kentimizdeki yerel market ve zincirlerin yüzde 96’sının üye olduğu güçlü bir sivil toplum kuruluşu olması Bursa PERDER’in yerel perakende konusuna ne kadar hakim olduğunu ve sahiplendiğini gösterir. Bu sahiplenme artık BTSO’da da olacak. Biz de Haşim Başkanımızın yer aldığı 12. Komite’de ya da diğer komitelerimizde yapılacak çalışmaları ilgili platformlara taşıyacağız. Bursa PERDER ile bu anlamda birçok eylem planı ve projede ciddi bir işbirliğine gireceğiz” diye konuştu.

DEĞİŞİME HIZLI ADAPTE OLMALIYIZ
Gıdanın sadece kurumları ilgilendiren bir konu olmadığını insanlığı ilgilendiren bir konu olduğunu vurgulayan İbrahim Burkay, “Gıda hususunda üreticisinden nihai tüketiciye kadar bütün katmanları bilgilendirmeliyiz. AB Uyum Yasaları günümüzde başta gıda sektörü olmak üzere birçok alanda belirleyici kriter olarak göze çarpıyor. Bizler de gemimizin dümenini o yöne kırmalıyız. O yola biz kendimizi hazırlarsak o yol çok bereketli geçer. Eğer biz bunu başka yönlere taşımaya kalkarsak kendimizi harcarız” şeklinde konuştu. Değişime artık her sektörün hızlı adapte olması gerektiğini vurgulayan Burkay, sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “Dün hayatımızda olmayan her şey hayatımıza girmeye başlayacak. Bunları önceden görüp bütün yapıyı buna göre hazırlamamız lazım. Bizim rekabet öncesi işbirliği dediğimiz unsuru perakende sektöründe de çok iyi çalıştırmalıyız. Bence en verimli alanlardan bir tanesi bu sektör olacak. Yani sadece fiyata dayalı bir rekabet değil; maliyetleri aşağı çekecek, insan kaynaklarının kalitesini arttıracak çok faklı alanlarda işbirliklerine imza atılacağı diğer platformlara örnek olunacak yer burası. Biz bu anlamda maddi manevi her türlü destek vermeye hazırız.”

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER