ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 17:20

Borajet, tarifeli seferlere başlıyor


Borajet, 19 Şubat tarihinden itibaren Van çıkışlı, Kayseri, Gaziantep ve Trabzon'a karşılıklı tarifeli seferlerine başlıyor.

Seferler öncesi Van Ferit Melen Havalimanı’nda gazetecilere bilgi veren Borajet Tarife Planlama Müdürü Kemal Bilgin, uçuşların yurt dışında da devam edeceğini söyledi. Bilgin, “Yurt içi ile başlayacak uçuşlarımız yurt dışında da devam edecek. İran’da Tebriz, Urmiye, Irak’ta Süleymaniye ve Erbil, Ermenistan’da ise Erivan uçuşlarımız olacaktır.” dedi.

Van Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer de Van'da turizm kapasitesi ve sanayinin gelişmesi için ulaşımın önemine dikkat çekti. Van'ın binlerce yıl önce başkent olarak seçildiğini dile getiren Yüzer, "Biz de istiyoruz ki Van sivil havacılık olarak bölgenin başkenti olsun. Yurt içi ve yurt dışına uçuşlar artsın. Borajet’in bu işten karlı çıkacağını düşünüyoruz. Yarından itibaren Trabzon’a ilk uçuş gerçekleştirilecek ve biletlerin iyi satıldığını söylediler. Bu bizi sevindirdi. Daha sonra da Kayseri ve Gaziantep seferleri ve ardından da yurt dışı seferleri devam edecek. İlimiz ve ülkemiz için hayırlı olacağını düşünüyoruz.” diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER