ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2012 Cumartesi 15:59

Bitlis Belediyesi ilk defa sendikaya borçsuz

Bitlis Belediyesi ilk defa sendikaya borçsuz


Bitlis Belediyesi, Hizmet İş Sendikası'na olan 654 bin 702 liralık borcunu bu ay ödeyerek bitirdi. Böylece tarihinde ilk defa, işçi sendikasına borcu olmayan belediye konumuna geldi.

Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, bir ilki daha yaşamanın mutluluğu içinde olduklarını belirterek, “Geçmiş yılların borçlarını ödemeye ve sıfırlamaya devam ediyoruz. Şubat ayı içinde, işçi personelimizin 1 milyon lira tutarındaki ödemelerini yaptık. Bu ay sendikaya olan son taksidimizi de ödedik. Bu ödemeler kolay olmadı. Reform uygulamalarla belediyemizi bu konuma getirdik. Belediyemizin geçmiş yıllara ait borçlarını yapılandırdık ve ödemeye devam ediyoruz.” dedi.

Hizmet İş Sendikası Bitlis İl Başkanı Yaşar Bulut da işçi ve sendika borçlarının tamamını ödediği için Başkan Alaydın’a teşekkür etti. Bulut, “15 yıldır sendika başkanıyım, Bitlis Belediyesi'nin ilk defa işçisine ve sendikasına borcu olmadığını gördüm. Borçlarımızın tamamını ödediği için Başkan Fehmi Alaydın'a sendika ve işçilerimiz adına teşekkür ederim." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER