ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 15:48

"Birliktelikle aşamayacağımız sorun yok"

"Birliktelikle aşamayacağımız sorun yok"


Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından oluşturulan Genç Girişimciler Kurulu'nun seçimle belirlenen yeni İcra Komitesi üyeleriyle bir araya geldi.

ATO Meclis Başkanı Behiç Pakyürek ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gizer, başarının; gençlerin ülke ekonomisindeki payı ile doğru orantılı olduğunu söylediler.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından her ilde oluşturulan Genç Girişimciler Kurulu’nun İcra Komitesi seçimleri, Koordinatör Oda olarak belirlenen Adana Ticaret Odası’nda gerçekleşti.

Yapılan seçim sonucunda, 105 kişilik kurul içerisinden belirlenen 17 kişilik İcra Komitesi Başkanlığı’na yeniden Mevlüt Tansel Ün getirildi.

Başkan Yardımcılıklarına Mehmet Sütçü, Gökhan Yağan ve Asaf İlkkan Telli seçildi.14 Aralık 2012 tarihinde yapılan seçimlerde İcra Komitesi üyeliklerine Ayşegül Yüceli, Cüneyt Gizer, Duygu Demircan, Zeliha Aslı Erek, Meriç Turan Ekmekçi, Gökçe Pişkin, Sadullah Kısacık, Harun Tezcan, Mehmet Topal, Nuri Murat Yağan, Halim Kılınçlı, Ali Cerit ve Ahmet Nevruz getirilmişlerdi.

Genç girişimcilerinin fikirlerinin hayata geçirilebilmesi için oluşturulan kurulun önemine değinen İcra Komitesi Başkanı Mevlüt Tansel Ün, kentin ekonomik göstergelerine katkı sunmayı hedeflediklerini belirterek, “Sizler, bu hedefe ulaşabilmemiz için en değerli anahtarsınız. Birlikte çalıştığımız sürece sizlerin deneyimlerinden en üst seviyede yararlanmak istiyoruz.” dedi.

ATO Başkanı Ali Gizer de “Girişimciler Kurulu'nun yapacağı çalışmalar, Adana Ticaret Odası için tavsiye niteliği taşıyacaktır. Düşünce ve fikirleriniz yönetim kuruluna sunulduktan sonra değerlendirilecek ve uygulanma şansı bulunanlar hayata geçirilecek. Çünkü bireysel olarak ne kadar başarılı ve çalışkan olursanız olun amacınıza ulaşmanız tam olarak mümkün değil. Örgütlü azınlık, örgütsüz çoğunluğu her zaman yönetmiştir. Öncelikle ortak hareket edip, sorunları hep birlikte tespit etme yoluna gidilmesi ve çözüm üretilinceye kadar takipçisi olunmalıdır. Genç Girişimciler Kurulu'nun oluşturulmasındaki birinci etken de genç beyinleri üretimin içine çekmek, yeni bir vizyon oluşturmaktır. Amacımız, daha güzel, daha yaşanabilir bir Adana. Bu amaç doğrultusunda çalışacak, Adana'yı hak ettiği noktalara birlikte taşıyacağız. Bu anlamda sizlere her türlü destek olacağımızın bilinmesini istiyoruz." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER