ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 17:05

'Birlikte Yürüyoruz' projesinin basın toplantısı yapıldı


 Başakşehir Belediyesi, Beyazay Derneği’nin düzenlediği ‘Birlikte Yürüyoruz’ sosyal sorumluluk projesinin ilçe etkinlikleri basın lansmanı ile başladı. Basın toplantısında konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Engelleri aşmak için belediyenin çalışması tek başına yeterli olmaz, vatandaşımızın bilinçlenmesi ve çalışmalara destek vermesi şart.” dedi.

Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva “Bu ülkede engellilerle ilgili sorunları konuşamadığımız dönemler oldu. Çok şükür ki belediyelerimiz bu işe gönül verdi. Başakşehir ilçesinde ki engelliler belediyemiz evinden alıp, hastaneye götürüyor. Oturdukları evlerin girişini onlara uygun hale getiriyor, yollarını düzenliyor. Keşke bu çalışmalar Türkiye geneline yayılsa daha mutlu bir toplum oluruz.” dedi. Toplumda ki engelli olmayan insanlarla engellileri bir araya getirmek için bu kampanyayı düzenlediklerini dile getiren Ayva, şu ifadeleri kullandı:

“Sadece kanun çıkarmak sorunları çözmüyor. Hala engelli çocuğu okula almak istemeyen müdürlerimiz var. Toplumda engelli bilincini geliştirmek gerekiyor. Bu nedenle araştırmalar yaptık, engelli olmayan insanların engellilerin yaşamını tanımadığı ortaya çıkınca bu kampanyayı başlattık. İlçemiz de STK’lara kampanyamızı anlatacağız. İlçe okullarında ki öğrencileri ‘Fati’ ile tanıştıracağız. İnternet üzerinden veli, öğretmenlere eğitimler vereceğiz. Alışveriş merkezlerinde sohbetler gerçekleştirecek, yürüyüşler yapacağız.”

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da “Engelleri aşmak için belediyenin çalışması tek başına yeterli olmaz, vatandaşımızın bilinçlenmesi ve çalışmalara destek vermesi şart. Gerçekleştirdiğimiz kampanyada ve çalışmalarımızda toplum bilincini oluşturmak için siz basın mensuplarının desteği gerekiyor.” dedi. Kampanyayı destekleyen Beyazay derneğine, başkanına ve basın mensuplarına teşekkür eden Başkan Mevlüt Uysal “Bu kampanya sosyal barış için atılmış bir adımdır, toplumsal bir açılımdır. Engellilerle barışma projesidir.” dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER