ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 15:42

Beyza, süt ürünleri sektörüne girdi


Yıllardır beyaz et ve yem sektöründe hizmet veren Hatay’ın en büyük firmalarından Beyza, bu yıl itibariyle süt ve süt ürünleri alanında da üretime başladı.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Beyza Piliç Genel Koordinatörü Necmettin Çalışkan, yıllardır beyaz et sektöründe halka verdikleri hizmet ağını genişleterek süt ürünleri alanında da müşterilerine ürünler hazırladıklarını söyledi. Beyza Süt Ürünleri adı altında hizmet vermeye başladıklarını belirten Çalışkan, "Biz yıllardır güvenlerini kazanarak beyaz et alanında müşterilerimize hizmet veriyorduk. Artık bu alanın dışında süt ve süt ürünleri alanında da hizmet vermeye başladık. 50’ye yakın sütü ürünüyle vatandaşlarımızın hizmetindeyiz." dedi.

Bölge halkının damak tadına uygun olarak üretilen peynir, yoğurt, tereyağı gibi ürünleri müşterilerin hizmetine sunduklarının altını çizen Çalışkan, "Bölgemizin damak tadına uygun ürünler ürettik. Peynirde tereyağına, yoğurttan ayrana kadar birçok ürünle hizmet veriyoruz. Müşterilerimizi Beyza sütü ürünleirni kullanmaya davet ediyoruz. Tüm Beyza satış noktalarından süt ürünlerimize ulaşılabilir." diye konuştu.

Özellikle yoğurtta İslami açıdan uygun olmadığı için jelatin kullanmadıklarını vurgulayan Çalışkan, "Biz beyaz et sektöründe olduğu gibi süt ürünleri alanında da İslami koşullara uygun hareket ediyoruz. Bunun içinde içimizde kuşku oluşturan jelatin gibi katkı maddelerini kullanmadan doğal bir şekilde ürünlerimizi hizmete sunuyoruz." şeklinde konuştu.

Süt ürünlerinin tanıtımı için birçok fuara katılacaklarını kaydeden Çalışkan, katılacakları ilk fuarın da 5-9 Mayıs tarihleri arasında Libya’da yapılacak olan Ticaret Fuarı olacağını ifade etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER