ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Haziran 2014 Çarşamba 18:17

Beyanları gerçek dışı

Beyanları gerçek dışı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, AK Parti Genel Merkezi önünde eylem yapan şahsın beyanlarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, AK Parti Genel Merkezi önünde eylem yapan şahsın beyanlarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında mağdur olduğunu ve iflas ettiğini iddia ederek AK Parti Genel Merkezi önünde eylem yapan şahısla ilgili haberlerin yer aldığı belirtildi.

Söz konusu şahsın Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına davet edildiğinin ve Bakan Mehdi Eker tarafından dinlendiğinin vurgulandığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Şahsın iddiaları araştırılmış, beyanlarının gerçek dışı olduğu tespit edilmiştir. Ağrı'da yaşayan şahsın kendi adına kayıtlı herhangi bir hayvan varlığı olmadığı gibi, kayıtlı ticarete konu bir işlemi de tespit edilmemiştir. Ancak şahsın oğlu adına kayıtlı 2012 ve 2013 yıllarına ait toplam 95 büyükbaş hayvanı bulunduğu, bu hayvanlardan 83'ünün Et ve Süt Kurumunda kestirildiği ve bedelinin şahsa ödendiği bilgisi alınmıştır. Şahsın kurumumuzdan herhangi bir alacağı bulunmamaktadır.
Görüşme esnasında söz konusu şahıs, kredi için yardım talebinde bulunmuş, müracaat etmesi durumunda ilgili kredi kuruluşları tarafından mevzuat çerçevesinde talebinin değerlendirileceği bilgisi kendisine verilmiştir. Diğer yandan, kayıtlı bütün üreticiler faaliyet alanına göre desteklemelerden istifade edebilmektedir. Şahsın gerçekte üretici olmadığı, hayvan ticaretine aracılık yapması sebebiyle bu haktan yararlanamadığı belirlenmiştir."

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER