ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 15:26

Bebe konfeksiyoncuları Moskova'ya çıkarma yapıyor


Türkiye bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörünün üretim merkezi olan Bursa’daki işadamlarından oluşan bir heyet, temaslarda bulunmak üzere Rusya’nın başkenti Moskova’ya gitti.

Bursa Bebe Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) üyelerinden oluşan 14 kişilik heyet, 24- 27 Eylül tarihlerinde Moskova’daki 41. Textille Gprom – Uluslararası Tekstil Fuarı’nı ziyaret edecek, ayrıca Rusya Türk İşadamları Birliği’nde ikili görüşmeler yapacak. BEKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Halil Atalay, sektörün ciddi bir ihracat potansiyeli olduğunu belirterek, “Firmalarımız dünya genelindeki önemli fuarlara katılıyorlar. Dernek üyelerimizin bazıları Moskova’daki fuarda ürünlerini sergileyecekler. Biz de BEKSİAD olarak 14 kişilik ayrı bir ekiple fuarı ziyaret etmeye karar verdik.” dedi.

Moskova gezisi kapsamında 41 Textille Gprom – Uluslararası Tekstil Fuarı’nı ziyaret edeceklerini bildiren Atalay, Rus Türk İşadamları Birliği’nde (RTİB) de Rus ve bölgede yerleşik Türk işadamları ile görüşmeler yapacaklarını bildirdi. İş gezisi programı sırasında Rusya’daki Türk Ticaret Ateşeliği’ni de ziyaret edeceklerini bildiren Atalay, “Amacımız, 2014 yılındaki fuara BEKSİAD olarak daha geniş bir katılım göstermek. Bunun için zemin ve altyapı oluşturmak amacıyla bu temasları gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER