ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 11:07

Bayramda oteller dolu, arayana 'yer yok' deniyor


 Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde Antalya'daki otellerde yer kalmadı. Yüzde 100 doluluk oranına ulaşan oteller, rezervasyon için arayanlara olumsuz cevap veriyor.

Ramazan Bayramı'nda yaşanacak yoğunluk sebebiyle hava ve karayolu ulaşım firmaları yoğun ilgi nedeniyle ek seferler koyduklarını açıklarken benzer bir haber de Antalya'daki otellerden geldi. Bayramda en yoğun ilgi gören illerin başında gelen Antalya'daki oteller şimdiden yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Turizmcilerin yüksek sezon olarak adlandırdığı ağustos ayında otellerin önemli bir bölümünü yabancılar doldursa da bayramda müşterilerin yüzde 20 ile 30'unu yerli turistler oluşturacak.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, son yılların en hareketli bayramına hazırlandıklarını söyledi. Her bütçeye uygun tatil imkanı sunan Antalya'daki otellerin yüzde 100 doluluğa ulaştığını ve boş yerleri kalmadığını belirten Ayık, bu yoğun ilginin bayram sonunda da devam edeceğini söyledi. Ayık, "Bayram sonunda da iç pazardan yoğun talep olacak. Bütün işletmeler yüzde 100 doluluğu bulacak. Tatil planlayanların çabuk davranmaları lazım, tesisler ciddi şekilde dolacak." dedi.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı ve Calista Otel Genel Müdürü Ali Kızıldağ da, "Bayramda her yer dolu olacak. Ramazan'da iç pazarda durgunluk vardı. İnsanlar Ramazanı evinde geçirdi. Eylül'de de okullar açılacak. Bayrama yoğun bir talep ve doluluk var." diye konuştu.

Gloria Otel Satış Müdürü Mutlu Sağsözlü de bayram öncesi ciddi bir yoğunluk yaşadıklarıne değinerek şöyle konuştu: "Zaten doluyduk. Bayram hareketliği de eklenince tam kapasiteye ulaştık. Şu an doluyuz. Talepleri kabul edemiyoruz. Bayram yoğunluğu son 10 gündür var. Bayramda müşterilerimizin yüzde 5'ini Türk misafirlerimiz oluşturuyor. "
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER