ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 22:07

Başbakan Yardımcısı Babacan, ABD'ye gitti


 Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Dünya Bankası, IMF ve G-20 toplantılarına katılmak üzere ABD'ye gitti.
     Babacan ve beraberindeki heyet, THY'nin tarifeli uçağıyla Atatürk Havalimanı'ndan New York'a hareket etti.
     New York, Atlanta ve Washington kentlerini kapsayan seyahatinin ilk durağında Birleşmiş Milletler Küresel Yönetim Toplantısı ile NASDAQ toplantılarına iştirak edecek olan Babacan, Citibank yetkilileriyle bir araya gelecek.
     Daha sonra Atlanta'ya geçecek olan Babacan, 16 Nisan'da Atlanta Federal Rezerv Başkanı ve Georgia Eyalet Valisi Nathan Deal ile görüşecek. Emory Üniversitesi Gouizueta School of Business'ta "Üretim ve Yatırım Merkezi olarak Türkiye" konulu toplantıya katılacak olan Babacan, Coca Cola Üst Yöneticisi Muhtar Kent ile de görüşecek.
    
     -IMF, Dünya Bankası ve G-20 toplantıları-
    
     Babacan, New York'un ardından Washington'a gidecek, 17 Nisan Çarşamba gününden itibaren bir dizi toplantıya katılacak. Türkiye'nin mayıs ayında borcunu kapayacağı IMF'nin yetkilileriyle ikili görüşmelerde bulunacak olan Babacan, Dünya Bankası ve IMF İlkbahar Toplantıları ile G-20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları Toplantılarına katılacak.
     ABD temaslarında, Başbakan Yardımcısı Babacan'ın şahitliğinde, Türkiye ile bu ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla TOBB ile ABD Ticaret Odası arasında geçen yıl Ankara'da imzalanan mutabakat zabtı kapsamında da görüşmeler yapılacak.
     Babacan ve beraberindeki heyet, 21 Nisan'da Türkiye'ye dönecek.
   

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER