ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 17:03

Bankacılıkta Sürdürülebilirlik Konferansı


 Avrupa Kalkınma Bankası Çevrecilik Başdanışmanı Anne Maria Cronin, ''Türkiye'de 2012 yıl sonu itibariyle toplam 2,1 milyar avro büyüklüğünde kredi verdik'' dedi.
    
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından düzenlenen ''Bankacılıkta Sürdürülebilirlik'' konulu konferansa katılan Cronin, projelerin finansmanında çevresel sürdürülebilirliğin önemine dikkati çekerek, ''Biz dünyada toplam 91 projenin finansmanını sağladık. Türkiye'de 2012 yıl sonu itibariyle 2,1 milyar avro büyüklüğünde kredi verdik. Çok sayıda projenin finansmanını sağladık'' diye konuştu.
    
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Finans Girişimi Avrupa Çalışma Kolu Başkanı Harry Papageorgiu ise ''Biz sadece para vermiyoruz, müşteriyi yakından tanımamız, etkin bir risk yönetimi yapmamız gerekiyor'' ifadesini kullandı.
    
Papageorgiu, ulusal ve uluslararası altyapı ve üstyapı projelerinin finansal kuruluşlar tarafından kredilendirilmesinde çevresel duyarlılıkların da göz önüne alınmasının gerektiğini belirterek, '''Biz sadece para vermiyoruz, müşteriyi yakından tanımamız, etkin bir risk yönetimi yapmamız gerekiyor. Çevresel sürdürülebilirliği de dikkate almamız gerekiyor'' şeklinde konuştu.
    
Konferansa Uluslararası Finans Kurumu Çevre Uzmanı Müjgan Oladi, Banco Itau Sürdürülebilirlik Yöneticisi Denise Hills, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Finans Girişimi Özel Danışmanı Robert Tacon da katıldı.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER