ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ağustos 2014 Cuma 11:14

Bank Asya'dan flaş açıklama!

Bank Asyadan flaş açıklama!

Bank Asya, Katarlı Qatar Islamic Bank (QIB) ile yapılan münhasırlık anlaşmasının feshedildiğini açıkladı. Bank Asya, QIB ile olası hisse satışı için görüşmeler yapıyordu. Bu açıklamayla QIB ile ortaklık görüşmeleri de son bulmuş oldu.


Bank Asya, Katarlı Qatar Islamic Bank (QIB) ile yapılan münhasırlık anlaşmasının feshedildiğini açıkladı.

Bank Asya, QIB ile olası hisse satışı için görüşmeler yapıyordu. Bu açıklamayla QIB ile ortaklık görüşmeleri de son bulmuş oldu.

Bank Asya'da art arda flaş gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Dün Gelir İdaresi Başkanlığı ve SGK'nın Bank Asya'nın tahsilat yetkisine 8 Eylül itibariyle son verildiğini açıklamasıyla Bank Asya'nın hisseleri işleme kapatılmıştı. Bugün ise bankadan çok önemli açıklama geldi. 

Bank Asya Qatar Islamic Bank ile yapılan münhasırlık anlaşmasının feshedildiğini açıkladı. Şirketin hisseleri bugün de işleme henüz açıklanmadı.


"YURTİÇİ YATIRIMCILARLA DA GÖRÜŞMEK İÇİN FESHETTİK"

Bankadan KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi: Qatar Islamic Bank'ın (QIB) Bank Asya'da stratejik ortak olması ile ilgili olarak QIB'den alınan resmi teklif üzerine münhasır görüşmelere başlandığı 25.03.2014 tarihli özel durum açıklaması ile kamuoyuna duyurulmuştu. Bu süre zarfında mevcut münhasırlık anlaşması nedeniyle Bankamızca başkaca resmi bir teklif alınmamıştır. 

Gelinen aşamada, yurtiçi yatırımcılarla da ortaklık görüşmelerinde bulunulabilmesi ve resmi teklif alınabilmesini teminen, QIB ile Bankamız arasında bulunan münhasırlık anlaşması 08.08.2014 tarihi itibariyle feshedilmiştir.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER