ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Eylül 2014 Perşembe 14:56

Bank Asya için flaş karar!

Bank Asya için flaş karar!

Bank Asya hisseleri BİAŞ Yönetmeliği 25 B maddesine göre geçici olarak işleme kapatıldı.


Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü, Bank Asya hisselerini borsa yönetmeliğinin 25. maddesi b bendini gerekçe göstererek geçici olarak işleme kapattı.

KAP'a yapılan açıklamada hisselerin işlem sırasının açılış zamanının daha sonra duyurulacağı belirtildi. Söz konusu yönetmelik maddesi, "Bir menkul kıymet için sağlıklı bir piyasa teşekkül etmesini önleyecek şekilde anormal fiyat ve/veya miktarda alım satım emirlerinin Borsaya intikal etmesi veya diğer unsurların ortaya çıkması" halinde hisselerde işlemlerin yedi güne kadar durdurulmasına imkan veriyor. Aynı maddeye göre, yedi günü aşan süreler için borsa yönetim kurulunun karar alması gerekiyor. Bank Asya hisseleri ilk seansı yüzde 10.94 yükselişle 0.71 liradan kapatmıştı. İşte Borsa istanbul'dan KAP'a yapılan o açıklama:

"Asya Katılım Bankası A.Ş. (ASYAB.E, Şirket) paylarının işlem sırası, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (BİAŞ) Yönetmeliği'nin 25/b maddesi uyarınca geçici olarak işleme durdurulmuştur. Şirket'in işlem sırasının açılış zamanı daha sonra duyurulacaktır."

Karar öncesi Bank Asya'dan, "Bankamız ile ilgili olarak, mevcut durum itibariyle kamuya açıklanmış olanlar haricinde, kamuya açıklanmamış herhangi bir özel durum bulunmamaktadır." açıklaması yapılmıştı.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER