ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Eylül 2014 Perşembe 15:02

Bank Asya hisseleri yeniden işleme kapatıldı

Bank Asya hisseleri yeniden işleme kapatıldı

7 Ağustos'ta işleme kapatıldıktan sonra 15 Eylül'de tekrar işleme açılan Bank Asya hisseleri Borsa İstanbul tarafından tekrar geçici olarak işleme kapatıldı.


 

7 Ağustos'ta işleme kapatıldıktan sonra 15 Eylül'de tekrar işleme açılan Bank Asya hisseleri Borsa İstanbul tarafından tekrar geçici olarak işleme kapatıldı. Borsa İstanbul hisselerin 14:45'te yeniden işleme açılacağını duyurdu. 14:45'te tekrar işleme açılan Bank Asya hisseleri yüzde 7,81 primle 0,69 TL'den işlem gördü.

Bank asya hisseleri Borsa İstanbul tarafından tekrar geçici olarak işleme kapatıldı.

Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamada "Asya Katılım Bankası A.Ş. (ASYAB.E, Şirket) paylarının işlem sırası, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (BİAŞ) Yönetmeliği'nin 25/b maddesi uyarınca geçici olarak işleme durdurulmuştur. Şirket'in işlem sırasının açılış zamanı daha sonra duyurulacaktır" denildi.

Bu açıklamanın ardından saat 14:40'ta Borsa İstanbul'dan ikinci bir açıklama geldi. Açıklamada Bank Asya hisselerinin 14:45'te tekrar işleme açılacağı belirtildi. Tekrar işleme açılan Bank Asya hisseleri günlük yüzde 7,81 primle 0,69 TL'den işlem gördü.

 

KAYNAK: Hürriyet

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER