ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 20:50

Balıkesir Japonya'da tanıtıldı

Balıkesir Japonyada tanıtıldı


Balıkesir, Japonya'nın başşehri Tokya'da düzenlenen JATA "Tabkihaku" Travel Showcase 2013 fuarında tanıtıldı. 1964 yılından bu yana düzenlenen fuar, dünyanın en önemli, Asya'nın en büyük turizm ve seyahat fuarları arasında yeralıyor.

Bu yıl 49. kez düzenlenen fuar 12-15 Eylül 2013 tarihleri arasında Tokyo Big Sight East Exhibition Hall'da gerçekleştirildi. Asya'nın en büyük turizm ve seyahat fuarı olan JATA'ya 154 ülkeden 730 şirket, organizasyon, kurum ve kuruluş, 131 bin turizm profesyoneli ve ziyaretçi katıldı. Fuar profilini kıtalar, ülkeler, turizm destinasyonları, acenteler, tur operatörleri, turizm ve tanıtma sektörü basın ve medyası, satın alıcılar ve turizm tedarikçileri oluşturdu.

Fuara Balıkesir Valisi Ahmet Turhan başkanlığında bir heyet katıldı. Heyette İl Genel Meclisi Başkanı Ramazan Bahçavan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hüseyin Deniz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Prof. Dr. Abdullah Soykan, Müdür Yardımcısı İlkay Karaağaç, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Genel Sekreteri Ekrem Özşen, Koordinatör Haluk Aksu ve Birim Başkanı Serpil Yıldız yer aldı.

Fuar’ın açılışından önce Tokyo Büyükelçisi Serdar Kılıç, Türkiye'den fuar için gelen başta Vali Turhan olmak üzere, Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Ordu Valisi Kenan Çiftçi, Burdur Valisi Nurettin Yılmaz ile GKMA, BAKA, Karacadağ Kalkınma Ajansları yetkililerini ve heyetlerde yer alan İl Genel Meclisi Başkanlarını kabul etti.

Daha sonra Büyükelçi Kılıç, Vali Turhan ile heyettekiler Tokyo Camii'nde Yunus Emre Enstitüsü Tokyo Kültür Merkezi tarafından organize edilen ve Karacadağ Kalkınma Ajansı'nın desteği ile gerçekleştirilen etkinliğe katıldı.

Fuarın açılışında Türkiye stantlarını gezen Büyükelçi Kılıç, Balıkesir standında Vali Turhan'a teşekkür ederek, "Katılımınız, Türkiye standını renklendirmiş ve Türkiye'nin Japon turistler nezdinde cazip bir turizm güzergahı olmasına büyük katkı sağlamıştır. Fuar esnasında yaptığınız görüşmeler, kurduğunuz bağlantılar ve geleceğe yönelik verdiğiniz kararlarla fuara katılım etkinliğinizin olumlu sonuçlarını en kısa sürede göreceğinizi umut ediyorum." dedi.

Fuarda Balıkesir tüm doğal, tarihi, kültürel ve turistik değerlerinin Japonca hazırlanmış materyallerle tanıtıldı. Fuar öncesi ve sonrasında Vali Ahmet Turhan ve beraberindeki heyet Japonya ve Güney Kore'de Japon Dış Ticaret Teşkilatı başta olmak üzere, çok sayıda yatırımcı kuruluş ile karşılıklı ticaret ve yatırımı desteklemek için görüşmeler yaparak bilgi alışverişinde bulundu
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER