ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Az Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Eylül 2013 Perşembe 19:48

Bakanlık: Domuz eti satışı yeni bir şey değil


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, domuz ürünlerinin üretimi ve satışının yeni bir işlem olmayıp, uzun yıllardır devam ettiğini belirterek, "Reyonlarda açık ve net olarak görülebilecek yerlere domuz ürünü satıldığına dair ifadelerin bulunması zorunlu kılınmıştır.” dedi.

Domuz eti üretimi ve satışıyla alakalı medyada yer alan haberlere cevap veren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, yaptığı yazılı açıklamayla, “Söz konusu haberde domuz ürünlerinin üretimi ve piyasaya arzı ile ilgili tüketicinin ve halkımızın yanlış yönlendirilmesine yönelik ibareler bulunmaktadır. Domuz ürünlerinin üretimi ve satışı yeni bir işlem olmayıp, uzun yıllardır devam etmektedir. Bakanlığımız, domuz ürünlerinin üretimi ve satışı ile ilgili denetimlerin yanı sıra ilave yeni önlemler de almıştır. Bu çerçevede, domuz etleri ve ürünlerinin diğer gıda maddelerinden ayrı yerlerde depolanması, ayrı reyonlarda satışa sunulması zorunlu hale getirilmiştir. Reyonlarda açık ve net olarak görülebilecek yerlere de domuz ürünü satıldığına dair ifadelerin bulunması zorunlu kılınmıştır.” ifadesini kullandı.

Medyada yer alan haberler doğrultusunda söz konusu iş yerini denetlediklerini vurgulayan Bakanlık yetkilileri, satışa sunulan ürünlerin hepsinin ithal olduğunu belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER