ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Haziran 2014 Cuma 13:16

Bakan Yazıcı: Son gün 30 haziran

Bakan Yazıcı: Son gün 30 haziran

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, anonim ve limited şirketlerin sözleşmelerini, Türk Ticaret Kanunu'na (TTK) uyumlu hale getirmeleri için öngörülen sürenin 30 Haziran'da sona ereceğini bildirdi.


Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, anonim ve limited şirketlerin sözleşmelerini, Türk Ticaret Kanunu'na (TTK) uyumlu hale getirmeleri için öngörülen sürenin 30 Haziran'da sona ereceğini bildirdi.Yazıcı, yazılı açıklamasında, yeni Türk Ticaret Kanunu ile şirketlere yönelik reel hayata uygun birçok yeni düzenleme getirildiğini ve şirketlerin bu düzenlemelere adapte olabilmesi için birtakım geçiş süreleri öngörüldüğünü ifade etti.

Bu kapsamda, anonim şirketlerin esas sözleşmelerini ve limited şirketlerin şirket sözleşmelerini TTK'ya uyumlu hale getirmeleri için kanunda 1 yıllık süre tanındığını anımsatan Yazıcı, şunları kaydetti:

"Şirketlerimiz için tanınan bu süre 30 Haziran 2014'te doluyor. Şirketlerimizin gerekli değişiklikleri yapmaması durumunda, sözleşmelerdeki düzenlemeler yerine anılan tarihten sonra kanundaki ilgili hükümler uygulanmaya başlayacak."
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER