ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Hafif Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 21:39

Bakan Eroğlu Dünya Su Zirvesi'nde konuştu


Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de devam eden Dünya Su Zirvesi'nin ikinci gününde Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye'de içme su sorununun nasıl çözülmeye çalışıldığını anlattı.
Macaristan'ın başkenti Budapeştede devam eden zirvede, yüz ülkenin temsilcileri, İnsanlığın ortak sorunu olan içme suyu konusunda yapılması gerekenler ve ortak projeleri ele aldı.
Zirvede Türkiye'yi temsil eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, katıldığı panelde, 1994-2002 yıllarında İSKİ Genel Müdürlüğünü yaparken İstanbul'da yaşanan su sorununu fotoğraflarla anlattı. Eroğlu, İstanbul gibi metropol şehirlerin su sorununun çözülmesinin çok zor olduğunu söyledi.
Eroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemlerde içme suyu konusunda ciddi başarılar elde ettiğini, Başbakan olduktan sonra da sadece İstanbulun değil, ülkenin su sorununa el attığını aktardı. Eroğlu, çeşitli projeler sayesinde yüzlerce kilometre mesefeden İstanbul'a içme suyu getirildiğini ve benzer projelerin Türkiye'nin değişik bölgelerinde hayata geçirildiğini ifade etti.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER